Rosja stworzyła swój "szpiegoodporny" tablet!

Rosja stworzyła swój „szpiegoodporny” tablet!

Jeśli spytam co jest dla Was istotne w tablecie to pewnie większość odpowie, że cena, jakość wykonania, moc lub wygląd. Poza tym są jeszcze dziesiątki elementów, które liczą się przy wyborze nowego sprzętu jak system, aparat czy dodatkowe funkcje. Jednak od kilku miesięcy coraz częściej poszukuje się również sprzętu, który będzie bezpieczny. I takie urządzenie stworzyła właśnie Rosja.

Jesteście podsłuchiwani! Czy tego chcecie czy nie Wasze dane mogą trafić do służb specjalnych i nie jest istotne czym się zajmujecie, albo czy sprawiacie jakiekolwiek zagrożenie. Afera z NSA pokazała, że korzystając z usług jednego z gigantów nie możecie się czuć w pełni bezpiecznie. Dlatego idealnie wstrzeliły się w to wszelkie informacje o bezpiecznych usługach czy sprzętach, które uniemożliwiają inwigilowanie Waszych danych. Za stworzenie bezpiecznego tabletu wzięła się także Rosja.

Dmitry Petrov (Central Scientific Research Institute of Economics) poinformował, że ich tablet jest „szpiegoodporny”. Posiada on chociażby przycisk, który fizycznie wyłącza wszelkie nadajniki i sensory w urządzeniu. Pracuje on także pod kontrolą nowego systemu RoMOS, który uniemożliwia przechwytywanie rozmów czy wgrywanie aplikacji do szpiegowania.

Jeśli chodzi o wyposażenie to wiadomo na razie, że został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor, 2 aparaty, łączność 3G, Wifi oraz jest wodo i kurzoodporny. Przystosowany jest również do pracy w bardzo wysokich i niskich temperaturach. Jeśli jednak bylibyście zainteresowani tym tabletem to niestety muszę Was rozczarować, jest on przeznaczony dla organizacji rządowych Rosji. Jednak nie wykluczone, że niedługo jakaś firma stworzy jego cywilną wersję.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona