Rodzina Redmi Note 9 wkrótce (znowu) się powiększy – znamy datę premiery

Seria Redmi Note 9 od Xiaomi liczy już kilka modeli smartfonów, spośród których coraz trudniej o dokonanie właściwego wyboru. Już końcem listopada wybór stanie się jeszcze trudniejszy.

Redmi Note 9 – to jeszcze nie koniec

Smartfony Redmi Note 9, choć dostępne są u nas już od kilku miesięcy, nie zdobyły tak wielkiej popularności, jak ich poprzednik – Redmi Note 8 Pro. Być może stało się tak właśnie dlatego, że ubiegłoroczny model wciąż jest dostępny i, co bardzo istotne, tańszy. Dodatkowo, powszechnie uznawany jest za, po prostu, lepszą konstrukcję.

Być może przyczyna jest jeszcze jedna: oferta smartfonów Xiaomi w okolicach 1000 złotych, jest bardzo zagmatwana. Poza wspomnianym Redmi Note 8 Pro, znajdziemy tu Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9S i POCO X3 NFC.

Już wybierając z tej piątki można dostać bólu głowy. Teraz będzie jeszcze trudniej.

Trzy nowe Redmi Note 9 zadebiutują już wkrótce

W serwisie społecznościowym Weibo, Redmi opublikowało zapowiedź prezentacji najnowszych smartfonów serii Redmi Note 9. Będą to, najprawdopodobniej, dostrzeżone wcześniej na stronie TENAA Redmi Note 9 4G, Redmi Note 9 5G i Redmi Note 9 Pro 5G.

Premiera, jak można dostrzec na grafice poniżej, zaplanowana została na 26 listopada.

Redmi Note 9 4G

O samych smartfonach wiemy, na tę chwilę, jeszcze niewiele. Wiadomo jednak, że zastosowane w nich będą układy SoC Qualcomm Snapdragon 750G i MediaTek Dimensity 800U.

Najtańszy z nowych modeli, Redmi Note 9 4G, ma kosztować 1000 juanów, czyli około 575 złotych. Najdroższy, Redmi Note 9 Pro 5G – 1500 juanów, czyli ok. 860 złotych.