Rockchip RK32XX i Allwinner A23 nadchodzą - Tabletowo.pl

Rockchip RK32XX i Allwinner A23 nadchodzą

Dołącz do dyskusji 0

To już nie te czasy, w których na rynku wśród jednostek centralnych królowała NVIDIA, Qualcomm czy Texas Instruments. Od dłuższego czasu do poważnej gry o klientów w postaci partnerów – producentów sprzętu – włączyli się dostawcy tańszych komponentów, którzy coraz lepiej radzą sobie otoczeni, bądź co bądź, ciekawą konkurencją. Mowa przede wszystkim o dwóch firmach: Allwinner i Rockchip, których portfolio wkrótce rozszerzy się o kolejne układy mobilne.

Allwinner we wrześniu zaprezentował światu dwurdzeniową jednostkę bazującą na ARM Cortex A7, zwaną A23 (40 nm), o częstotliwości taktowania zegara 1,5GHz. Dziś dowiedzieliśmy się, że wkrótce przyśpieszy – do 1,8GHz. Chip skierowany będzie do tabletów z niskiej półki cenowej, o czym świadczy maksymalna rozdzielczość przez niego wspierana – 1280 x 800 pikseli. Będzie to układ z grafiką Mali 400 MP2.

Od dłuższego czasu nie było dla nas tajemnicą, że Rockchip pracuje nad nowym procesorem. Mowa o czterordzeniowym RK32XX (28 nm, Cortex A12) z grafiką Mali T624, wspierającym rozdzielczość nawet 2840 x 2160 pikseli i 4G LTE.

Układ Rockchip RK32XX ma trafić do pierwszych urządzeń na początku 2014 roku.

Tabletowo.pl Rockchip RK32XX i Allwinner A23 nadchodzą Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona