Rockchip pracuje nad czterordzeniowym procesorem dla tanich tabletów - Tabletowo.pl

Rockchip pracuje nad czterordzeniowym procesorem dla tanich tabletów

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Rockchip pracuje nad czterordzeniowym procesorem dla tanich tabletów Ciekawostki Nowości

Na rynku tabletów internetowych najbardziej liczy się trzech producentów procesorów: Nvidia, Texas Instruments oraz Qualcomm. W tanich tabletach natomiast, spotykamy jednostki Rockchip i kilku innych, mniej znanych firm. Tym razem skupimy się właśnie na Rockchip, producencie, który ma bardzo interesujący pomysł dotyczący przyszłości budżetowych tabletów. Jak się bowiem okazało, firma pracuje nad czterordzeniowym procesorem, który ma trafić do tanich urządzeń.

Niestety, szczegóły dotyczące samego procesora (częstotliwość taktowania, proces technologiczny, itp.) nie są – na chwilę obecną – znane. Wiadomo jedynie, że ma się nazywać Rockchip RK32xx i ma zadebiutować na rynku w trzecim kwartale bieżącego roku.

Trudno nie dostrzec, że rynek tabletów internetowych rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Obecnie Nvidia udostępnia swój czterordzeniowy procesor Tegra 3, niebawem mają się pojawić także podobne chipy od Samsunga, Qualcomma i Texas Instruments. Do tego grona dołączy również Rockchip, który będzie chciał zawalczyć o klientów tanimi i wydanymi tabletami. Zapowiada się więc ciekawy 2012 rok. Tym bardziej, że wszystkie tablety mają znacznie tanieć

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona