To szalone, lecz genialne! Robot sprzątający LG HOM-BOT nie tylko sprząta, ale też poinformuje o włamaniu | Tabletowo.pl

To szalone, lecz genialne! Robot sprzątający LG HOM-BOT nie tylko sprząta, ale też poinformuje o włamaniu

Dołącz do dyskusji 0

Głównym zadaniem robotów sprzątających – jak sama ich nazwa już wskazuje – jest sprzątanie. Można je zaliczyć do kategorii smart home, bowiem da się nimi sterować również za pomocą aplikacji na smartfonie. LG postanowiło jednak rozszerzyć możliwości tego urządzenia i dodało do LG HOM-BOT funkcję strażnika domu pod nieobecność domowników.

Dzięki funkcji Home-Guard, LG HOM-BOT jest w stanie wykryć nietypowy ruch w czasie, kiedy nikogo nie powinno być w domu. Jeżeli tak się zdarzy, robot sprzątający zrobi zdjęcia intruzowi (dokładniej mówiąc serię pięciu fotografii) i wyśle je do swojego właściciela, który będzie je mógł zobaczyć w dedykowanej aplikacji LG SmartThinQ. Sprzęt wyposażono bowiem także w aparat.

Aparat przydaje się LG HOM-BOT również podczas tego, do czego został głównie stworzony, czyli do sprzątania. Dzięki kamerze urządzenie „widzi” dom oraz wszystkie paprochy, które powinno wciągnąć. Z kolei szereg inteligentnych sensorów pozwala robotowi stworzyć dokładną mapę pomieszczeń i sumiennie wypełniać swoje obowiązki bez obaw o to, że się obije o meble lub ściany.

Robot sprzątający LG HOM-BOT (fot. LG)

W aplikacji użytkownik może nie tylko m.in. sprawdzić stan naładowania akumulatora w LG HOM-BOT i ustalić harmonogram sprzątania, ale również samodzielnie uruchomić aparat, aby podejrzeć swój dom za pośrednictwem smartfona. W razie wykrycia nietypowego ruchu, który może okazać się włamywaczem, robot sprzątający jednak sam nie zadzwoni na policję – musi to już zrobić jego właściciel. Szkoda, wtedy byłby full serwis ;)

Aplikacja LG SmartThinQ – podgląd LG HOM-BOT (fot. LG)

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona