W tym pojedynku człowiek nie ma szans – robot ułożył kostkę Rubika w zaledwie 0,38 sekundy | Tabletowo.pl

W tym pojedynku człowiek nie ma szans – robot ułożył kostkę Rubika w zaledwie 0,38 sekundy

Dołącz do dyskusji 0

Zawsze z podziwem patrzę na osoby, które w kilka sekund potrafią ułożyć kostkę Rubika. W tym przypadku człowiek musi jednak uznać wyższość maszyny, ponieważ udało jej się to zrobić w zaledwie… 0,38 sekundy.

Do tej pory pamiętam, jak szalenie popularna była kostka Rubika w moim liceum. Na każdej przerwie mijałem co najmniej kilka osób, które ją układały. Niektóre z nich były w tym naprawdę niezłe, aczkolwiek nie spotkałem się z przypadkiem, aby ktokolwiek potrafił to zrobić w kilka sekund. Takie rzeczy widziałem jednak w telewizyjnych programach typu talent show, w dodatku zdarzało się, że ktoś to robił z zawiązanymi oczami, albo nawet… stopami.

I chociaż robi to na mnie wrażenie (szczególnie, że mnie osobiście jakoś nigdy kostka Rubika nie przypadła do gustu i – może wstyd się przyznać, ale – nie przypominam sobie, abym chociaż raz ją ułożył do końca), to widok maszyny, która zrobiła to w zaledwie 0,38 sekundy, wywołał u mnie efekt WOW. Szczególnie w towarzystwie tego dźwięku ;)

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy maszyna w superszybkim tempie ułożyła kostkę Rubika, lecz dotychczasowy rekord wynosił „aż” 0,637 sekundy. Udało się więc go pobić o prawie połowę. Oczywiście to tylko taka luźna ciekawostka, ponieważ nikt nie będzie tworzył tego typu robotów na masową skalę, gdyż to zupełnie nieopłacalna inwestycja. Osiągnięcie to może mimo wszystko przysłużyć się ludzkości i pomóc w opracowaniu innych maszyn.

To kolejna dziedzina, w której – czy nam się to podoba, czy nie – człowiek musi uznać wyższość maszyny. Nie trzeba się jednak martwić, że roboty pokonają nas na każdej płaszczyźnie, przez co przed nami naprawdę ciężkie czasy. Przekonacie się o tym, zaglądając do podlinkowanego poniżej artykułu.

Polecamy również:

Kobietę łatwiej zastąpić robotem niż mężczyznę

Źródło: The Cactus Zone, BuitdIts in Progress przez SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona