RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą - Tabletowo.pl

RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą BlackBerry Nowości

Research In Motion nie jest firmą, która na rynku tabletów odgrywa pierwsze skrzypce. W swoim portfolio posiada wyłącznie jeden tabletBlackBerry PlayBook, ale za to w kilku wariantach: WiFi, 3G i 4G/LTE. Tym bardziej cieszy fakt, że producent myśli nad przyszłościowymi rozwiązaniami, które mogą, aczkolwiek nie muszą, zostać wprowadzone do masowej produkcji. RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą.

Koncern wpadł na pomysł stworzenia projektu tabletu, który w swojej obudowie, pod zamontowaną pokrywą, skrywa klawiaturę. Jest to o tyle ciekawe, że na pierwszy rzut oka mamy jej w ogóle nie dostrzegać. Mechanizm ma się opierać na zawiasach, dzięki którym, podczas korzystania z klawiatury, tylna pokrywa ma służyć jako podpórka pod ekran.

Czy ta koncepcja ma w ogóle jakiekolwiek szanse zaistnieć na rynku? Szczerze wątpię. Kanadyjski RIM nie jest ostatnio w zbyt dobrej kondycji, przez co raczej nie będzie eksperymentował z projektami, które niekoniecznie muszą się przyjąć. Ale kto wie, może w przyszłości…

Tymczasem warto zauważyć miłość RIM – od dawien dawna wiadomo bowiem, że RIM lubuje się w fizycznych klawiaturach. Do tej pory wszystkie telefony kanadyjskiego producenta posiadały je (QWERTY), które znane były z oferowanego komfortu pisania. Od dłuższego czasu jednak w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących smartfonów RIM bez klawiatury – mają to być modele z serii BlackBerry 10.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona