Przenośna iluminacja – RGB dostępne w zewnętrznych dyskach HDD

Technologia LED RGB opanowała już niemal całe biurka współczesnych graczy. Wielobarwne diody zdobią już niemal wszystko, od obudowy komputera i widocznych przez tafle pleksi podzespołów wewnętrznych, po lampki biurkowe. Słowo „niemal” właśnie znowu się skurczyło, tym razem o zewnętrzne dyski twarde.

Na wprowadzenie do oferty pierwszego dysku zdobionego LED RGB zdecydowała się bowiem ADATA. W taki sposób w portfolio firmy zawitał model HD770G, występujący w pojemnościach 1 i 2 TB.

Wnętrze konstrukcji ADATY to dość typowa konstrukcja. Magazyn danych, który, na życzenie użytkownika, można objąć szyfrowaniem AES 256-bit, gniazdo USB 3.2 Gen 1., kompatybilność z Windows, macOS, Linux, konsolami i telewizorami. W pamięci urządzenia znalazła się również preinstalowana aplikacja HDDtoGo, która ułatwia wykonywanie kopii zapasowych oraz usprawnia proces synchronizacji między komputerami PC.

Dużo ciekawiej prezentuje się obudowa dysku, gdzie producent zastosował nowatorskie, w tej klasie sprzętu, efekty wizualne. Design dysku został bowiem ubogacony dwoma paskami świetlnymi oraz perforowanym wzorem. Mało efektów? To nie koniec! Całości dopełnia podświetlenie LED RGB pracujące w zaprogramowanym trybie wielokolorowego pulsowania. Efekty wizualne uruchamiane są automatycznie w momencie podłączenia dysku do urządzenia, z którym ten ma współpracować.

Zastosowanie wielokolorowego podświetlenia w dysku zewnętrznym może sprawić, że narzędzie, której do tej pory było raczej skrzętnie ukrywane i podłączane do obudowy na jak najkrótszych kablach, znajdzie swoje stałe miejsce na niektórych biurkach. Kreatywni gracze z pewnością znajdą sposób na to, by nową konstrukcję wyeksponować tak, by swoją estetyką cieszyła oko użytkownika i jego gości.

Nowa konstrukcja z pewnością zaskarbi sobie serca aktywnych uczestników konkursów typu pokaż swoje biurko, gdzie prezentowane są, zachowane w idealnej sterylności, miejsca pracy/rozrywki. Gdzieś jeszcze? Współcześnie… raczej nie. Sam projekt jest bowiem spóźniony o jakieś plus minus piętnaście lat. Wtedy, w czasie złotej ery dyskotek szkolnych, gdzie królował Winamp i utwory odtwarzane z komputera przeniesionego z pracowni informatycznej, taki dysk uczyniłby posiadacza królem niejednej imprezy! Teraz to produkt tylko dla koneserów.

ADATA HD770G fot. ADATA

Dla dopełnienia specyfikacji dodam tylko, że dysk HD770G ma wymiary 139 x 98 x 26 mm i waży 270 gramów. Obudowa legitymuje się zgodnością z certyfikatami MIL-STD-710G 616.6 oraz IP68, co oznacza, że dysk może wytrzymać zanurzenie na głębokość około dwóch metrów przez co najmniej dwie godziny oraz jest odporny na wielokrotne upadki z wysokości 1,2 metra.

ADATA obejmuje swój najnowszy produkt trzyletnią gwarancją producenta.

Źródło: informacja prasowa, ADATA