Rextorm to nowa seria wytrzymałych tabletów od Ruggona

Na rynku coraz więcej pojawia się urządzeń dedykowanych dla osób, które mają większe szanse zniszczyć to, czego nie powinni. Kupują je aktywni sportowcy, robotnicy czy fajtłapy. Właśnie dla tych grup Ruggon wprowadza do sprzedaży nowe tablety z serii Rextorm, które mają być ekstremalnie wytrzymałe.

27 stycznia odbyła się oficjalna prezentacja tabletów dedykowanych dla profesjonalistów. Firma pokazała światu trzy modele pracujące pod kontrolą Androida i Windowsa.

Pierwszy to ruggON Rextorm PX-501. Wzmocnione urządzenie wyposażone w procesor czwartej generacji Intel i5, cztery lub osiem gigabajtów pamięci operacyjnej, dysk SSD 120GB lub 240GB, aparat 5-megapikseli, kamerkę do wideorozmów 2-megapiksele, Bluetooth 4.0, WiFi, 10,1-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1920 x 1200, który chroniony jest powłoką Gorilla Glass 3, ale co ważniejsze, tablet posiada stopień ochrony IP65.

Dostępny w wersjach z systemami:

  • Windows Embedded 8.1 Industry 64-bit
  • Windows Embedded 8 Standard 64-bit
  • Windows 7 Professional 64-bit
  • Windows Embedded Standard 7 64-bit

px-501

 

Kolejnym tabletem, który ma sprostać wymaganiom klientów, jest ruggON PM-521. Jego specyfikacja jest niemal taka sama, jak wyżej opisanego modelu. Jedyną różnice widzimy w procesorze (tutaj Intel Atom).

PX501_web_01

 

Ostatnim modelem, który zaprezentował producent, jest PA-501. Oprócz innego procesora (TI Dual Core Cortex A9) oraz mniejszej ilości pamięci operacyjnej (2GB) i mniejszego dysku (32GB) różnicą jest system, bo urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2.PM521_R7

 

 

Wszystkie urządzenia mogą pracować w ujemnych temperaturach (od -20°C). W zależności od modelu tablety mogą pracować nawet do 22 godzin bez ładowania.

Nie jest znana jeszcze cena tych urządzeń.