Revolut
Revolut

Revolut z chwilowymi problemami – pieniądze znikają z konta, ale transakcja nie przechodzi

Revolut to nowy rodzaj płatności bankowych, który zyskuje na popularności. Również i ja z niego chętnie korzystam, zwłaszcza wtedy, kiedy robię zakupy w chińskich sklepach internetowych. Niestety, usługa właśnie zaliczyła poważną awarię.

Coraz popularniejszy w Polsce bankowy startup ma poważny problem. Na czym on polega? Na początku wygląda wszystko dobrze – użytkownik dokonuje płatności, a pieniądze znikają z konta. Niestety, odbiorca środków nie otrzymuje. Jeden z klientów Revolut chciał zapłacić za hotel w Niemczech używając karty płatniczej. Niestety, kilkaset złotych przepadło, a on musiał zapłacić za usługę jeszcze raz.

Reklama

O problemie wie sam Revolut. Firma postanowiła powiadomić o tym swoim użytkowników za pomocą różnych dróg – stosowne powiadomienie możemy zobaczyć w aplikacji Revolut, jak i na kontach społecznościowych startupu. Revolut prosi również, aby użytkownicy na razie korzystali z innych metod płatności. Firma twierdzi, że są to drobne problemy techniczne i potwierdza, że utracone środki zostaną klientom zwrócone.

Bohater wcześniej opisanej sytuacji postanowił skontaktować się z działem obsługi klienta. Również i jemu powiedziano, że stracone środki zostaną mu zwrócone. Niestety, nie został poinformowany kiedy konkretnie odzyska pieniądze.

Z tego, co zdążyłem zauważyć, to już niektórzy użytkownicy Revolut mogą znowu cieszyć się działającą usługą. Jeśli chcesz sprawdzić czy również i u Ciebie wszystko jest ok, włącz aplikację Revolut, zaloguj się, a następnie zobacz czy wyświetla Ci się taki komunikat jak poniżej.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2018/03/04/revolut-wygodne-platnosci-w-sieci-i-za-granica-bez-oplat-za-przewalutowanie/

Źródło: Money.pl