karta revolut logo
fot. Revolut

Revolut nareszcie wyszedł poza apkę na smartfony. Teraz jest dostępny w wersji desktopowej

Revolut przez długi czas był obsługiwany tylko przez aplikację mobilną – nie było możliwości zalogowania się na swoje konto z poziomu komputera. Od dziś się to zmienia.

Desktopowa wersja Revolut

W życiu przydarzają się czasem takie przypadki, których nie da się przewidzieć, na przykład zagubienie smartfona lub kradzież portfela, w którym znajdowały się wszystkie nasze karty płatnicze. Wtedy dobrze jest mieć możliwość zablokowania płatności z poziomu strony internetowej banku.

Jako że Revolut bankiem nie jest (przynajmniej na razie), nie było specjalnej potrzeby uruchamiania jego obsługi przez przeglądarkę. Zwiększająca się baza użytkowników to jednak zróżnicowane potrzeby, a jedną z nich z pewnością jest zarządzanie usługami Revoluta na komputerach.

Kilka podstawowych funkcji

Revolut Web App nie kopiuje wersji mobilnej 1:1. Znajdziemy w niej tylko główne funkcje, na przykład podglądanie stanu swojego konta, historii operacji czy blokowanie podpiętych kart.

Jest także opcja doładowania konta przelewem bankowym, kartą debetową lub kredytową oraz Apple Pay (tam gdzie to możliwe, za pomocą przeglądarki Safari). Da się tam też rozpocząć czat z konsultantem Revoluta.

Aplikacja Revolut na komputery zapewnia podwyższony poziom bezpieczeństwa, udostępniając dwustopniową weryfikację użytkownika podczas logowania (2FA). Nawigacja jest prosta i odbywa się za pomocą estetycznych kart.

Wersja na desktopy ma też swoje braki – nie znajdziemy w niej choćby zakładek z kursem walut czy sekcji poświęconej Revolut Junior. By zmienić opcje zarządzania tymi usługami, wciąż będzie trzeba otworzyć aplikację mobilną.

By wejść do aplikacji webowej, wystarczy odwiedzić bezpieczną stronę app.revolut.com/start – z poziomu komputera stacjonarnego lub laptopa – i wpisać swój numer telefonu, oraz postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie.