Kondycja Revoluta w Polsce: „Widać wzrost, będziemy zatrudniać więcej pracowników”

Finansowy startup, który początkowo był bardzo niepozorny, rozrósł się do firmy obsługującej 4 miliony osób, z czego 340 tysięcy z nich mieszka w Polsce. Rozwój wymaga nowych pracowników, więc w bieżącym roku ich liczba ma wzrosnąć w skali globalnej z 740 do 1500.

W styczniu tego roku użytkownicy Revoluta zrealizowali za pośrednictwem aplikacji tego fintechu transakcje o wartości 167,5 mln euro. Dzięki bezprowizyjnemu płaceniu kartą za granicą i możliwości wysyłania przelewów krajowych i międzynarodowych bez dodatkowych opłat, aplikacja i usługi tej firmy stały się dość popularne.

Reklama

 

Obecnie w Europie każdego dnia dołącza do Revoluta jakieś 10 tysięcy nowych klientów. Od początku swojego istnienia, ta platforma finansowa zrealizowała 270 milionów transakcji na łączną sumę ponad 45 milionów dolarów. Prognozy są bardzo optymistyczne – szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat odbiorcy przekroczą pułap obrotu 100 milionów dolarów.

 

Revolut ma codziennie 1000 nowych klientów z Polski. Ich liczba wzrosła w ciągu ostatniego kwartału o 50%. Polscy użytkownicy tej platformy wydają zauważalnie więcej pieniędzy przez kartę tego operatora finansowego i jego aplikację, niż jeszcze rok wcześniej.

W związku z tak dynamicznym rozwojem, będą potrzebni nowi pracownicy, również w Polsce. Revolut będzie inwestował w centra usług w Krakowie, gdzie pojawiło się zapotrzebowanie na stanowiska obsługi klienta. W ciągu roku firma planuje podwoić obecne zatrudnienie, więc warto trzymać CV w pogotowiu.

 

źródło: wirtualnemedia.pl