Revolut wprowadza kartę płatniczą z numerem, który będzie zmieniał się po każdej transakcji | Tabletowo.pl

Revolut wprowadza kartę płatniczą z numerem, który będzie zmieniał się po każdej transakcji

Dołącz do dyskusji 0

Wycieki danych osobistych są już właściwie na porządku dziennym, ale nie przykładamy do nich zbyt dużej uwagi, dopóki nie dotyczą naszych pieniędzy. Znacznie trudniej przychodzi nam pogodzić się z faktem, że komuś udało się uzyskać dostęp do naszego konta bankowego lub choćby karty płatniczej. Revolut, chcąc wzmocnić zabezpieczenia dla płatności online, wprowadza wirtualną kartę z dynamicznym numerem.

O Revolucie pisaliśmy już nie raz – i nie bez przyczyny. Korzystanie z usług tej firmy może pomóc zaoszczędzić nam trochę grosza podczas zagranicznych podróży, dzięki karcie, którą zapłacimy bez prowizji w ponad 130 walutach. Do końca 2017 roku ten brytyjski fintech miał już 1,5 mln klientów.

Tym razem Revolut ogłosił, że wszyscy użytkownicy aplikacji będą mogli dołączyć do konta kolejną wirtualną kartę, której numer będzie zmieniał się po każdej płatności wykonanej przez użytkownika. To znacznie utrudni życie internetowym oszustom, wyłudzającym numery kart na stronach sklepów internetowych o wątpliwej reputacji. Nawet jeśli przejmą komplet danych z karty, to jej numer do niczego im się nie przyda, gdyż kolejna transakcja nie uda się, gdy posłużą się takim samym numerem, jak poprzednio.

To dobry pomysł, a właściwie wariacja na temat technologii stosowanej przez Mastercard i Visę. Tam specjalne systemy dbają o to, by przy każdej transakcji numery kart zamieniane były na ciągi znaków, które odszyfrowane są tylko w momencie płatności. Dzięki temu, nawet jeśli ktoś zdobyłby do nich dostęp, to zyskałby jedynie szereg symboli, które próżno dekodować bez znajomości szyfru. Nie jest to jednak technologia powszechnie stosowana, więc do tego czasu można ratować się Revolutem.

Działanie karty z jednorazowym numerem nie wyklucza się z innymi zabezpieczeniami z aplikacji. Nie zastępuje też ona wydawanych przez firmę „plastików”, a jest swego rodzaju dodatkową kłódką w naszym wirtualnym sejfie. Zamawianie w sklepach internetowych, z których usług jeszcze nie korzystaliśmy, powinno być dzięki temu bezpieczniejsze.

Revolut – wygodne płatności w sieci i za granicą bez opłat za przewalutowanie

źródło: cashless.pl

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona