Revolut Junior to nowa aplikacja fintechu dla dzieci i rodziców w Polsce

Zamiast oszczędzać na dzieciach, ucz je oszczędzania

Dobrze jest, by dzieci umiały dysponować własnymi środkami, jeszcze zanim pójdą do pierwszej płatnej pracy. W tym celu wielu rodziców daje im kieszonkowe. W takich okolicznościach i czasach, w których za wiele rzeczy płacimy bezgotówkowo za pomocą telefonów, przydatna może okazać się aplikacja Revolut Junior.

Revolut z nową aplikacją w Polsce

Popularny w naszym kraju Revolut, ułatwiający zarządzanie wydatkami dorosłym, jest teraz dostępny dla dzieci w wieku 7-17 lat. Konto Revolut Junior mogą im założyć ich rodzice i nadzorować ich wydatki za pomocą własnej aplikacji. Taka opcja jest możliwa wyłącznie dla rodziców posiadających płatne plany Premium lub Metal. W Premium można dodać maksymalnie 2 konta Revolut Junior, a w Metal – 5.

Celem Revolut Junior jest szerzenie edukacji finansowej wśród osób młodych za pomocą dopasowanych porad i funkcji do zarządzania pieniędzmi. W tym celu do apki zaimplementowano najbardziej przydatne funkcje:

  • możliwość sprawdzania stanu konta,
  • możliwość używania specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior.

Ponadto, w aplikacji „dla dorosłych” rodzice będą mogli sprawdzać stan konta swoich dzieci i przesyłać na nie środki. Będą mogli także włączyć powiadomienia o transakcjach z nowej karty czy ustawić ewentualne blokady, np. dla płatności online.

Revolut planuje poszerzenie nowej usługi o szereg funkcjonalności, takich jak:

  • odnawialny limit wydatków,
  • cykliczne doładowania konta (stałe kieszonkowe),
  • funkcje oszczędzania,
  • raporty o wydatkach,
  • wyznaczanie zadań i celów finansowych
  • porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi.

Dodatki te będą stopniowo udostępniane na przestrzeni kolejnych tygodni.

“Użytkownicy lubią nasze aplikacje za ich intuicyjność, szybkość i łatwość obsługi. Dostosowując Juniora do potrzeb rodziców i dzieci, postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przykład? Bywa, że młodzi nie mają jeszcze swojego numeru telefonu. Stworzyliśmy, więc bezpieczny i łatwy w obsłudze system autoryzacji oparty o jednorazowe, szyfrowane kody QR.”

– Michał Gurgul, backend developer, Revolut Junior

Zgodnie z zapowiedziami firmy, kolejne nowości będą wprowadzane do aplikacji w nadchodzących miesiącach.

 

źródło: informacja prasowa