Revolut ułatwia wpłacanie pieniędzy na ochronę lasów w Amazonii

Revolut ułatwia wpłacanie pieniędzy na ochronę lasów w Amazonii

Użytkownicy Revoluta mogą przekazywać datki na różne cele, na przykład fundusz WWF czy ILGA. Do niewielkiego grona fundacji wyróżnionych w aplikacji, dołączyło Rainforest Alliance, wspierające ochronę amazońskich lasów deszczowych.

Darowizny są jedną z sekcji, jakie znajdujemy w aplikacji Revoluta. To część menu znajdującego się pod kartą Pulpitu. Obecnie znajdują się tam skróty do kilku organizacji, wspierających rożne inicjatywy na całym świecie:

  • ILGA Europe, wspierającej finansowo inne organizacje działające na rzecz LGBTI
  • Save the Children, prowadzącej działalność humanitarną na rzecz dzieci w 111 państwach
  • WWF, walczącej o środowisko naturalne i ochronę zagrożonych gatunków zwierząt

Revolut ułatwia wpłacanie pieniędzy na ochronę lasów w Amazonii

Do tej grupy dołącza teraz Rainforest Alliance, które wspiera działania podejmowane w kierunku ochrony lasów deszczowych w Amazonii. Jak można dowiedzieć się na stronie Revoluta, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc lokalnym społecznościom, współpracę z władzami przy tworzeniu chroniącego lasy prawa oraz z firmami gotowymi wdrażać zrównoważone metody działania.”

Darowizny działają w Revolucie od lipca

W ciągu dwóch miesięcy programu pilotażowego, dzięki sekcji Darowizny w Revolucie udało się zebrać 100 tysięcy funtów na powyższe cele. Fintech nie pobiera opłat za przelewy na wspierane organizacje. Nie trzeba też spełniać żadnych wymagań dotyczących minimalnej wpłaty.

Revolut ułatwia wpłacanie pieniędzy na ochronę lasów w Amazonii

Nawet tak – wydawałoby się – niewielki wkład w pomoc organizacjom działającym na rzecz potrzebujących lub walczących o ochronę środowiska naturalnego jest cenny. Jeśli macie aplikację Revoluta, może będziecie chcieli rozważyć wsparcie jednej z nich.

 

źródło: cashless.pl, własne
grafika główna ma charakter poglądowy – nie jest fotografią amazońskich lasów deszczowych