Revolut ułatwia wpłacanie pieniędzy na ochronę lasów w Amazonii

Użytkownicy Revoluta mogą przekazywać datki na różne cele, na przykład fundusz WWF czy ILGA. Do niewielkiego grona fundacji wyróżnionych w aplikacji, dołączyło Rainforest Alliance, wspierające ochronę amazońskich lasów deszczowych.

Darowizny są jedną z sekcji, jakie znajdujemy w aplikacji Revoluta. To część menu znajdującego się pod kartą Pulpitu. Obecnie znajdują się tam skróty do kilku organizacji, wspierających rożne inicjatywy na całym świecie:

Reklama
  • ILGA Europe, wspierającej finansowo inne organizacje działające na rzecz LGBTI
  • Save the Children, prowadzącej działalność humanitarną na rzecz dzieci w 111 państwach
  • WWF, walczącej o środowisko naturalne i ochronę zagrożonych gatunków zwierząt

Do tej grupy dołącza teraz Rainforest Alliance, które wspiera działania podejmowane w kierunku ochrony lasów deszczowych w Amazonii. Jak można dowiedzieć się na stronie Revoluta, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc lokalnym społecznościom, współpracę z władzami przy tworzeniu chroniącego lasy prawa oraz z firmami gotowymi wdrażać zrównoważone metody działania.”

Darowizny działają w Revolucie od lipca

W ciągu dwóch miesięcy programu pilotażowego, dzięki sekcji Darowizny w Revolucie udało się zebrać 100 tysięcy funtów na powyższe cele. Fintech nie pobiera opłat za przelewy na wspierane organizacje. Nie trzeba też spełniać żadnych wymagań dotyczących minimalnej wpłaty.

Nawet tak – wydawałoby się – niewielki wkład w pomoc organizacjom działającym na rzecz potrzebujących lub walczących o ochronę środowiska naturalnego jest cenny. Jeśli macie aplikację Revoluta, może będziecie chcieli rozważyć wsparcie jednej z nich.

 

źródło: cashless.pl, własne
grafika główna ma charakter poglądowy – nie jest fotografią amazońskich lasów deszczowych