Reuters: nowa generacja tabletów Samsung Galaxy Tab z procesorami Intela | Tabletowo.pl

Reuters: nowa generacja tabletów Samsung Galaxy Tab z procesorami Intela

Dołącz do dyskusji 0

Powołując się na różne źródła, agencja prasowa Reuters i koreański serwis Korean Times potwierdzają, że kolejne generacje tabletów Samsung Galaxy Tab będą wyposażone w procesory Intela o architekturze x86. Potwierdza to plotkę, która pojawiła się w sieci kilka dni temu. Dotychczas stosowano podzespoły produkowane przez angielską firmę ARM, które gwarantowały kompatybilność ze wszystkimi grami i aplikacjami napisanymi dla systemu Android. Skoro tak, czemu technologiczny gigant miałby narazić się klientom i zrezygnować ze sprawdzonego rozwiązania?

Wpływ na odpowiedź na to pytanie mają dwa czynniki, a pierwszym z nich jest ekonomia. Ponoć Intel zaproponował Samsungowi bardzo korzystne warunki współpracy, korzystne ceny i wydajność, która pozwoli na utrzymanie, a nawet poprawę pozycji na rynku. Nie od dziś wiadomo, że Samsung ma problemy z masową produkcją układów Exynos i z tego powodu szuka bardziej opłacalnych alternatyw. Z procesorami Exynos wiąże się drugi czynnik. Zaprojektowane i produkowane przez Samsunga układy, choć reklamowane jako jedne z najlepszych, w rzeczywistości reprezentują przeciętny poziom, a w ich konstrukcji nie brak niedociągnięć. Przygotowaną przez portal SamMobile szczegółową analizę tego tematu znajdziecie pod drugim z linków umieszczonych w źródle.

Czyżby producenci powoli odchodzili od ARM? Wiele na to wskazuje. Coraz mniejszym powodzeniem cieszą się procesory Nvidia Tegra, a liczba telefonów i tabletów wyposażonych w układy Intela powoli, lecz systematycznie rośnie. Popularyzacja architektury x86 może doprowadzić do ciekawej sytuacji rynkowej, w której urządzenia z najwyższej półki byłyby w stanie pracować zarówno pod kontrolą Androida, jak i Windows 8, a segment ARM przypadłby w udziale tanim „dachówkom” i słuchawkom z zielonym robotem na pokładzie. Jak Wam się podoba taka wizja?

via Engadget, SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona