Retina w iPadzie 3 potwierdzona!

Informacja ta była bardzo wyczekiwana przez wielu czytelników naszego portalu. Szczerze mówiąc ja też bardzo liczyłem na to, że iPad 3 będzie miał wyświetlacz Retina. Jak zawsze przed prezentacją produktów Apple w internecie pojawia się wiele plotek, schematów i projektów. Często są to zebrane w jedną całość zarówno przecieki jak i oczekiwania klientów.

Tym razem mamy chyba najważniejszy news ostatnich kilku dni. Kilka godzin temu serwis Mac Rumors potwierdził, że iPad będzie miał Retinę. Wszystko to za sprawą zdjęć ekranu i dużego powiększenia, które pozwoliło ustalić, że na tym samym obszarze będzie czterokrotnie zwiększona ilość pikseli. Oznacza to, iż przy zachowaniu przekątnej 9.7 cali iPad 3 będzie miał rozdzielczość aż 2048×1536.

Jednakże, aby obsłużyć taki ekran, urządzenie zdecydowanie będzie potrzebowało mocnej baterii i równie sprawnego procesora. Pozostaje nam jedynie czekać na co raz to nowsze wycieki, które jeszcze bardziej ucieszą nas i zachęcą do odkładania określonej kwoty przeznaczonej na najnowsze dziecko Apple.

via Mac Rumors