Remix OS jest już dostępny dla Nexusa 9 i 10 17

Remix OS jest już dostępny dla Nexusa 9 i 10

Pod koniec marca informowaliśmy Was o zbiórce funduszy na stworzenie hybrydy z Androidem, nazwanej Remix. Cała akcja zakończyła się powodzeniem i prawdziwie wielozadaniowe urządzenie z „lizakiem” na pokładzie stało się rzeczywistością. Niedawno chińska firma udostępniła system Remix OS dla Nexusa 9 oraz 10. Jest to doskonałe oprogramowanie dla osób, które narzekają na brak trybu wielu okien w tych modelach.

Oczywiście Remix OS został stworzony na bazie Androida, dokładniej wersji 5.0.2 Lollipop. Aktualnie jest już gotowy dla wyłącznie dwóch urządzeń, czyli wcześniej wspomnianych Nexusów 9 i 10, ale możemy się spodziewać, że za kilka miesięcy lista kompatybilnych tabletów wzbogaci się o kilka pozycji. Moim zdaniem byłaby to ciekawa alternatywa dla chociażby CyanogenMod czy AOKP.

Największymi zaletami tego Custom ROM-u jest obsługa trybu wielu okien, który w tym przypadku pozwala na prawdziwy multitasking. Twórcy zadbali również o bezproblemowe wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatur fizycznych, które łączymy z naszym tabletem za pośrednictwem Bluetooth. Nie zabrakło także możliwości przełączanie się z trybu tabletu w smartfon. Warto wspomnieć o znacznie ulepszonym, względem „czystego” Androida, pasku powiadomień.

Dokładną instrukcję, jak wgrać oprogramowanie na swoje urządzenie znajdziecie tutaj (Nexus 9) oraz tu (Nexus 10). Więcej wiadomości na temat Remix OS odnajdziecie oczywiście na forum xda-developers albo na stronie twórców oprogramowania.

źródło: xda-developers