Rekordowy kwartał dla Apple: 15,43 mln iPadów sprzedanych w trzy miesiące

apple ipad 2

Uwielbiam chwile, w których zamiast uczyć się do porannego, semestralnego zaliczenia, siedzę w sieci i piszę coś na Tabletowo.pl… ot, taka tam mała dygresja na początek (pozdrowienia dla wszystkich studentów, którzy doskonale wiedzą „z czym się je” sesja). Ale jak mam uczyć się czegokolwiek, skoro najbardziej licząca się w świecie tabletów internetowych firma opublikowała właśnie wyniki finansowe i sprzedażowe z ostatniego kwartału? Tak, tak, mowa o Apple i wynikach z pierwszego kwartału fiskalnego, będącego czwartym kwartałem ubiegłego roku.

Najbardziej interesującą dla nas informacją jest oczywiście ilość sprzedanych tabletów Apple. Okazuje się bowiem, że ostatnie trzy miesiące były dla tego koncernu rekordowe – w tym czasie firma sprzedała 15,43 mln sztuk iPadów obu generacji, co daje wzrost w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku aż o 111%!

W ciągu ostatniego kwartału dochód Apple wyniósł 46,33 mld dolarów, natomiast zysk – 13,06 mld dolarów. Dane dotyczące wysokości sprzedaży sprzętu Apple również prezentują się imponująco. W ostatnim kwartale koncern sprzedał 37,04 mln smartfonów iPhone (wzrost o 128% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku) oraz 5,2 mln komputerów Mac (wzrost: 26%). Powodów do zadowolenia nie ma jedynie ze sprzedaży odtwarzaczy iPod, które zanotowały spadek o 21% – sprzedały się w ilości 15,4 mln sztuk.

Jak widać Tim Cook doskonale radzi sobie mając w rękach stery tak potężnego koncernu, jakim jest Apple. Tymczasem czekamy na prezentację kolejnej generacji iPada – mamy świadomość, że to wydarzenie na pewno wpłynie na wzrost sprzedaży tabletów Apple w kolejnym kwartale.

źródło