Redmi 20000 mAh Power Bank
Redmi 20000 mAh Power Bank (źródło: Xiaomi India)

Redmi zaprezentowało dwa power banki ze wsparciem dla szybkiego ładowania

Power banki to bardzo chętnie kupowane akcesoria do urządzeń mobilnych, bowiem pozwalają podładować smartfon lub tablet, gdy wbudowana weń bateria zacznie się wyczerpywać, a nigdzie w pobliżu nie ma gniazdka. Jednymi z najczęściej wybieranych są te od Xiaomi, ale wkrótce z pewnością dołączą do nich banki energii od Redmi, gdyż marka zaprezentowała dziś swoje pierwsze propozycje z tego segmentu.

Reklama

Redmi 10000 mAh Power Bank – specyfikacja, cena

Jak sama nazwa wskazuje, model ten charakteryzuje się pojemnością 10000 mAh. Sprzęt obsługuje technologię szybkiego ładowania o mocy 10 W w obie strony, tzn. z taką mocą można ładować sam power bank (5 V/2.1 A), jak i podłączone do niego urządzenia. W pierwszym przypadku można skorzystać z kabla z końcówką microUSB lub USB-C, bowiem na pokładzie są oba, zaś w drugim z dwóch portów USB (użytkownik może w tym samym czasie ładować baterie w – na przykład – dwóch smartfonach, jedną i drugą z mocą 10 W).

Reklama
Redmi 10000 mAh Power Bank
Redmi 10000 mAh Power Bank (źródło: Xiaomi India)

Ciekawym i niewątpliwie przydatnym rozwiązaniem jest to o nawie Low-power Charging Mode, pozwalające ładować również drobną elektronikę, jak słuchawki Bluetooth czy opaski sportowe. Aby włączyć dwugodzinny tryb ładowania o niskiej mocy, wystarczy dwukrotnie wcisnąć przycisk zasilania. Dzięki temu Redmi 10000 mAh Power Bank ma wszechstronne zastosowanie. Do pełni szczęścia brakuje tylko wsparcia dla ładowania bezprzewodowego, którego w tym power banku nie ma.

W Redmi 10000 mAh Power Bank producent zamontował baterię litowo-polimerową o dużej gęstości i aż 12 mechanizmów zabezpieczających, m.in. przed przepięciem, przegrzaniem, przeładowaniem i zbytnim rozładowaniem. Urządzenie dostępne będzie w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Obudowa pokryta jest nieślizgającą się powłoką, aby bank energii pewnie leżał w dłoni czy na innej powierzchni.

Redmi 10000 mAh Power Bank będzie sprzedawany w Indiach za zaledwie 799 rupii indyjskich (równowartość ~45 złotych).

Redmi 20000 mAh Power Bank – specyfikacja, cena

Model ten od wersji 10000 mAh różni się tylko – co oczywiste – pojemnością (20000 mAh) i wsparciem dla jeszcze szybszego ładowania – 18 W (w obie strony). Redmi 20000 mAh Power Bank sprzedawany będzie w Indiach za 1499 rupii (równowartość ~82 złotych).

Na razie nie wiadomo, czy nowe power banki Redmi trafią do sprzedaży również w innych krajach.

Źródło: Xiaomi, Xiaomi