Redmi 20000 mAh Power Bank
Redmi 20000 mAh Power Bank (źródło: Xiaomi India)

Redmi zaprezentowało dwa power banki ze wsparciem dla szybkiego ładowania

Ostatnia aktualizacja:

Power banki to bardzo chętnie kupowane akcesoria do urządzeń mobilnych, bowiem pozwalają podładować smartfon lub tablet, gdy wbudowana weń bateria zacznie się wyczerpywać, a nigdzie w pobliżu nie ma gniazdka. Jednymi z najczęściej wybieranych są te od Xiaomi, ale wkrótce z pewnością dołączą do nich banki energii od Redmi, gdyż marka zaprezentowała dziś swoje pierwsze propozycje z tego segmentu.

Redmi 10000 mAh Power Bank – specyfikacja, cena

Jak sama nazwa wskazuje, model ten charakteryzuje się pojemnością 10000 mAh. Sprzęt obsługuje technologię szybkiego ładowania o mocy 10 W w obie strony, tzn. z taką mocą można ładować sam power bank (5 V/2.1 A), jak i podłączone do niego urządzenia. W pierwszym przypadku można skorzystać z kabla z końcówką microUSB lub USB-C, bowiem na pokładzie są oba, zaś w drugim z dwóch portów USB (użytkownik może w tym samym czasie ładować baterie w – na przykład – dwóch smartfonach, jedną i drugą z mocą 10 W).

Redmi 10000 mAh Power Bank
Redmi 10000 mAh Power Bank (źródło: Xiaomi India)

Ciekawym i niewątpliwie przydatnym rozwiązaniem jest to o nawie Low-power Charging Mode, pozwalające ładować również drobną elektronikę, jak słuchawki Bluetooth czy opaski sportowe. Aby włączyć dwugodzinny tryb ładowania o niskiej mocy, wystarczy dwukrotnie wcisnąć przycisk zasilania. Dzięki temu Redmi 10000 mAh Power Bank ma wszechstronne zastosowanie. Do pełni szczęścia brakuje tylko wsparcia dla ładowania bezprzewodowego, którego w tym power banku nie ma.

W Redmi 10000 mAh Power Bank producent zamontował baterię litowo-polimerową o dużej gęstości i aż 12 mechanizmów zabezpieczających, m.in. przed przepięciem, przegrzaniem, przeładowaniem i zbytnim rozładowaniem. Urządzenie dostępne będzie w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Obudowa pokryta jest nieślizgającą się powłoką, aby bank energii pewnie leżał w dłoni czy na innej powierzchni.

Redmi 10000 mAh Power Bank będzie sprzedawany w Indiach za zaledwie 799 rupii indyjskich (równowartość ~45 złotych).

Redmi 20000 mAh Power Bank – specyfikacja, cena

Model ten od wersji 10000 mAh różni się tylko – co oczywiste – pojemnością (20000 mAh) i wsparciem dla jeszcze szybszego ładowania – 18 W (w obie strony). Redmi 20000 mAh Power Bank sprzedawany będzie w Indiach za 1499 rupii (równowartość ~82 złotych).

Na razie nie wiadomo, czy nowe power banki Redmi trafią do sprzedaży również w innych krajach.

Źródło: Xiaomi, Xiaomi