Sekretna opcja w Redmi 8 i 8A wyczyści ich głośnik z zanieczyszczeń

Znaleźliście się kiedyś w sytuacji, w której do środka głośnika multimedialnego w waszym telefonie dostało się coś, co dostać się tam nie powinno? Mnie zdarzyło się to… nigdy. Jeśli miałbym jednak budżetowy smartfon od Xiaomi, to i tak nie musiałbym się o to martwić.

Xiaomi przedstawiło „sekretną funkcję” ich Redmi 8 i Redmi 8A. Nazwali ją „sonic dust removal feature”, czyli opcję wyczyszczenia głośnika za pomocą dźwięku. Jak to działa? Smartfony przez 30 sekund puszczają na maksymalnym ustawieniu głośności specjalny klip dźwiękowy, który nie uszkadzając głośnika wprawia go w największe możliwe wibracje. Sprawia to, że zanieczyszczenia takir jak kurz, ziemia, czy woda, w większości są ze smartfona „wypychane” siłą. Oczywiście nie mamy gwarancji, że zabieg usunie ze środka wszystko, co powinien, ale na pewno jest to coś, z czego warto skorzystać.

Reklama
Smartfon od Xiaomi wibrujący, aby oczyścić swoje wnętrze / Xiaomi

Sprawdzając, czy podobne rozwiązania znaleźć możemy w Internecie, szybko natknąłem się na aplikacje w sklepie Play, czy też AppStore, których zadaniem jest wyczyszczenie głośnika z wody. Jak widać jest to od dawna znana metoda na pozbycie się wszystkiego co niechciane z wewnątrz obudowy naszego telefonu. Mimo, że nie jest to feature, którym można reklamować telefon, jest to na pewno funkcja, którą zawsze warto mieć, i która oszczędzi stresu niejednej osobie. Szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na to, że telefon, który możemy kupić za 300-500 zł często jest potencjalnym gadżetem dla naszego dziecka.

Redmi 8A za szokująco niską cenę może nie będzie pracował tak szybko jak nawet dziesięciokrotnie (!) droższe smartofny. Na pewno jednak popracuje dłużej / Xiaomi

Funkcjonalność ponad wszelkiej maści bajery to chyba motto smartfonów z serii Redmi. Redmi 8 i Redmi 8A to bardzo tanie smartfony z ogromnymi bateriami, budżetowymi, aczkolwiek przyzwoitymi podzespołami i zaskakująco dobrymi aparatami. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich czegoś więcej możecie zajrzeć TUTAJ (Redmi 8) i TUTAJ (Redmi 8A).

Źródła: ithome gizmochina