Reddit wybiera najlepsze gry na Androida 2018 roku. O wielu z nich mogłeś nawet nie słyszeć

Pierwszy miesiąc 2019 roku przyniósł wiele zestawień i podsumowań. Część z nich była tak oczywista, że spoglądając na sam tytuł, można było z dużym prawdopodobieństwem określić, jakie pozycje znajdują się w środku. Inne potrafią jednak mocno zaskoczyć. Do tej drugiej grupy zaliczyłbym listę najlepszych gier na Androida, zdaniem użytkowników Reddita.

Reddit to specyficzne miejsce. Trochę jak Wykop, tylko… jeszcze bardziej dziwne. Pod artykułami na dosłownie każdy temat dyskutują tam wszelkiej maści specjaliści – ci prawdziwi, jak i samozwańczy. Teraz można zorientować się, w jakich grach gustuje „sól internetu”.

Zwycięskie gry w większości to tytuły duże, rozbudowane i  angażujące. Zwykle z powodzeniem mogłyby być także grami przeznaczonymi na pecety, ale w znakomitej większości z jakichś powodów zostały wydane tylko na system Android (ewentualnie iOS). Wymykają się więc trochę pierwszym skojarzeniom z „grą mobilną”, która nasuwa myśl o nastawionej na krótkie sesje, niezobowiązującej rozgrywce. Są to też gry, które raczej nie pojawiają się w mainstreamie – nim użytkownicy Reddita po częstokroć gardzą.

W wątku AndroidGaming przeprowadzono duże głosowanie, w którym wzięło udział kilkaset osób.

Oto lista najlepszych gier według nich:

  1. Vampire’s Fall: Origins
  2. PUBG Mobile
  3. Rumble Arena Super Smash Legends
  4. Pocket City
  5. Bloons TD 6
  6. Old School RuneScape
  7. Alto’s Odyssey
  8. Dungeon Maker
  9. Troll Patrol ex aequo z Brawl Stars (tyle samo głosów)
  10. Evoland 2

Muszę przyznać, że z tej dziesiątki na moim smartfonie na dłużej zagościło tylko Alto’s Odyssey. PUBG wydaje się być oczywistym typem, choć zadziwiające, że lista nie zawiera Fortnite. Użytkownicy Reddita najwidoczniej lubią płynąć pod prąd.

Może dlatego pierwsze miejsce zajęła gra, która w sklepie Google Play znajduje się od dłuższego czasu (choć aktualizowano ją 15 stycznia b.r.). Vampire’s Fall: Origins jest bezpłatne, zainstalowano je już ponad 100 tysięcy razy i zbiera nadzwyczaj dobre recenzje. To RPG z otwartym światem, przyrównany do krzyżówki Diablo z Final Fantasy.

Vampire’s Fall: Origins miałoby raczej małe szanse w plebiscycie na najbardziej kolorową grę roku

Prawdę mówiąc rzadko kiedy sięgam po nowe gry mobilne, ale jeśli poszukujecie czegoś świeżego i jednocześnie niestraszne Wam bardziej angażujące tytuły na platformy przenośne, to warto rozważyć którąś z powyższych propozycji. Reddit nie może się przecież mylić.

źródło: r/AndroidGaming przez Slashgear