Red Dead Redemption II z patchem, który w końcu pozwoli uruchomić Wam grę

Serio

Kilka dni temu informowałem was o wydajności Red Dead Redemption II na kartach Nvidii (tak na marginesie – karty AMD radzą sobie z dziełem Rockstara lepiej w rozrachunku cena/jakość). Jednak gracze PC głównie narzekali na coś innego niż słaba płynność gry na ich maszynach. Tak, gra miała problemy nawet z odpaleniem się. Dobra wiadomość jest taka, że Rockstar przyszedł już z pomocą.

Dla przypomnienia – nawet GeForce RTX 2080 Ti, najpotężniejsza konsumencka karta Nvidii, nie jest w stanie poradzić sobie z Red Dead Redemption II w ustawieniach ultra (a nawet w wysokich!), 4K i 60 fps. Jednak nie to budzi największy postrach wśród graczy komputerowych – większość z nich ma problem nawet z… odpaleniem tytułu. Chwilowym i niestety nie zawsze działającym sposobem było wyłączenie antywirusa lub/i odpalenie gry jako administrator komputera. Rockstar jednak w pocie czoła pracował nad naprawieniem usterki – i w końcu wydał upragniony patch.

Reklama

A aktualizacja ta, jak donosi Rockstar, wprowadza między innymi:

Naprawa błędu, który powodował awarię Red Dead Redemption II z powodu oprogramowania antywirusowego…

…jak i naprawę kilku pomniejszych usterek. Dodatkowo gracze PC i konsolowi mogą liczyć na małe uzupełnienie zawartości w Red Dead Online. I to tyle lub aż tyle. Z jednej strony nadal trzeba się liczyć z wieloma błędami wersji PC, jak i nie najlepszej optymalizacji – ale chociaż w końcu da się samą grę odpalić.

W naszej redakcji kilka osób skusiło się na Red Dead Redemption II na PC na premierę i donoszą, że kryzys związany z odpaleniem gry został z grubsza zażegnany. Nadal jednak tytuł ten zmaga się z wieloma problemami. Jakimi? Tego dowiecie się z nadchodzącego tekstu Andrzeja.

Macie RTX 2080 Ti? O Red Dead Redemption II w 4K i 60 fps możecie zapomnieć

Działa już Wam ten Red Dead Redemption II na PC? Dajcie znać w komentarzach czy mieliście jakiekolwiek problemy z pecetowym wydaniem hitu Rockstara.

Źródło: support.rockstargames.com