Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 bije rekordy sprzedaży

W ciągu zaledwie trzech dni Red Dead Redemption 2 zarobiło ponad 725 milionów dolarów. Tym samym gra od Rockstar Games odniosła jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów sprzedażowych i zanotowała najlepsze weekendowe otwarcie w historii show-biznesu.

Reklama

Do tej pory jedynie GTA V zarobiło więcej w pierwszych trzech dniach po premierze (z wynikiem ponad miliarda dolarów), jednakże gra pojawiła się na rynku we wtorek, więc nie mogła walczyć o tytuł „Władcy Weekendu”. Co ciekawe, z RDR2 nie mogą się równać nawet największe kinowe hity. Dla porównania Avengers: Wojna bez granic, w pierwszy weekend zarobił „jedynie” 640 milionów dolarów. Ogromny sukces RDR2 nie zagraża i raczej nie zagrozi pozycji GTA V, ale z całą pewnością zaskoczył analityków, którzy wieszczyli westernowi Rockstara nieco gorsze wyniki.

Red Dead Redemption 2 pobiło także kilka sprzedażowych rekordów, stając się:

  • największą rozrywkową premierą w 2018 roku,
  • drugim (po GTA V) najlepiej sprzedającym się (w okresie premiery) produktem rozrywkowym w historii,
  • najczęściej zamawianym tytułem przed premierą w PlayStation Network,
  • najlepiej sprzedającą się grą w dniu premiery w PlayStation Network,
  • najlepiej sprzedającym się tytułem trzy dni po premierze w PlayStation Network.

Perełka Rockstara nie zwalnia tempa i prawdopodobnie nie zwolni, bo już w listopadzie zadebiutuje tryb Red Dead Online, na który większość graczy czeka z niecierpliwością. Nie zapominajmy również o nowej generacji konsol, na których RDR2 zapewne się ukaże. Ponadto, jeśli twórcy zdecydują się wypuścić wersję PC-ową, to imponujący wynik sprzedażowy westernu Rockstara, z pewnością wzrośnie.

Źródło: rockstarintel.com, gry-online.pl, komputerświat.pl