Testy Red Dead Online ruszają już jutro. Powoli, kowboju, nie od razu dla wszystkich

Na krótko przed październikową premierą Red Dead Redemption 2, Rockstar ogłosił, że tryb sieciowy gry, czyli Red Dead Online, zostanie uruchomiony w wersji beta jeszcze w listopadzie. Biorąc pod uwagę, że do końca miesiąca nie pozostało zbyt dużo czasu, zastanawialiśmy się, czy twórcy gry dotrzymają słowa. Nie zawiedli jednak – już od jutra niektórzy gracze Red Dead Redemption 2 otrzymają możliwość przetestowania sieciowego trybu gry.

Zanim skończy się listopad, dostęp do Red Dead Online mają zyskać wszyscy. Na razie jednak obowiązywać będzie pewna kolejka:

Reklama
  • jutro zagrać będą mogli ci, którzy kupili wersję Ultimate Edition
  • 28 listopada Red Dead Online odpalą osoby, które zakupiły grę w dniu premiery, 26 października
  • 30 listopada tryb sieciowy RDR2 powinien być dostępny dla każdego.

Najprawdopodobniej zdecydowano się na takie stopniowanie napływu graczy, by Rockstar mógł uniknąć zapchania się serwerów pierwszego dnia testów. Dzięki takiej strategii będzie można też sukcesywnie pracować nad błędami, by na sam początek grudnia Red Dead Online wolne było od usterek, które mogą pojawić się w pierwszych dniach po starcie usługi.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games było niezwykle tajemnicze, jeśli chodzi o możliwości, jakie staną przed nami w sieciowej wersji Red Dead Redemption 2. Gracze mają doświadczyć rozgrywki polegającej na połączeniu rywalizacji i kooperacji. Do naszej dyspozycji zostanie oddana cała mapa z podstawki.

Według niektórych przecieków, niektórzy użytkownicy Xboksa One już grają w RDO. Świadczyć mają o tym osiągnięcia zdobyte przez nielicznych graczy, które związane są z trybem sieciowym gry (np. „Breakout”, „Series Major”, „Gun For Hire” czy „Getting Started”).

Red Dead Online będzie darmowe i dostępne na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Zapowiada się więc wielkie święto dla fanów kowbojskiego życia przy konsoli. Zdążyliście ukończyć już główny wątek gry? ;)

 

źródło: Slashgear, ppe.pl