Recenzja Tronsmart Element T2 – głośnika Bluetooth, dzięki któremu imprezę zabierzesz ze sobą | Strona 2 | Tabletowo.pl

Recenzja Tronsmart Element T2 – głośnika Bluetooth, dzięki któremu imprezę zabierzesz ze sobą

Dołącz do dyskusji 0

Bateria

Dochodzimy do momentu, w którym moja opinia na temat Tronsmart Element T2 musi rozejść się z zapewnieniami producenta. Otóż zainstalowana w głośniku Bluetooth bateria ma 1900 mAh pojemności i ma pozwolić na 12 godzin odtwarzania muzyki. Z moich obserwacji wynika, że potrafi dać z siebie znacznie, znacznie więcej.

Nie wiem, w jakich warunkach były przeprowadzane testy baterii przez producenta – być może mierzył on długość działania akumulatora na maksymalnej głośności. Za to u mnie, podczas kilku cyklów rozładowania-naładowania głośnik potrafił wydawać z siebie dźwięki ponad dwukrotnie dłużej. Zapewne stało się tak za sprawą tego, że czasem tylko delikatne bluesowe kawałki brzdąkały sobie w tle, na niskim poziomie głośności. Zamiast męczyć sąsiadów wibrującym dubstepem, często decydowałem się na utwory rzadziej wymagające solidnego basu – a wbudowany subwoofer zapewne potrafi drenować baterię.

Ostatecznie, tak jak Tronsmart umiarkowanie zaskoczył mnie jakością dźwięku, tak czasem trudno mi było uwierzyć moim notatkom dotyczącym baterii: 13h, 14.5h, 27h, a nawet 31h działania (pewnie wtedy słuchałem samych smętów). Ewidentnie wynikało to z faktu, że nie każdego wieczora rozgrzewałem głośnik do czerwoności, ale i tak muszę oddać Tronsmartowi, co jego: bateria jest naprawdę bardzo dobrze skrojona pod wymagania zastosowanych przetworników. Albo po prostu w dziale PR firmy działają jacyś uczciwi ludzie, którzy podają rzeczywiste możliwości produkowanego przez nią sprzętu. Tak czy tak – daję tu ogromnego plusa i muszę powiedzieć, że T2 Element długością działania po prostu mnie kupił.

Ładowanie chwilę trwa – trzeba na nie poświęcić 3-3.5h, ale nie będziemy tego robić zbyt często, więc jest ok.

Podsumowanie

Cieszę się, że Tronsmart Element T2 nie zawiódł moich oczekiwań. Bardzo dobrze gra, i choć choć czasem ma się poczucie, że dźwięki są nieco „przymulone”, to ich jakość jest dużo powyżej akceptowalnego poziomu. Do tego ma wystarczający zapas mocy (świetny bas), jest odporny na upadki i niespodziewany prysznic oraz potrafi zaskoczyć znakomitym czasem pracy. No i przede wszystkim, jak na swoje możliwości, nie jest drogi. Czego chcieć więcej?

Element T2 kupicie w oficjalnym sklepie Tronsmart.

Spis treści:

1.  Wykonanie i design. Jakość dźwięku

2. Bateria. Podsumowanie

8 Ocena (1-10)

Niedrogo i porządnie. Sprawdzi się jako kompan na wycieczki, ale też jako nagłaśniacz domowych gustów muzycznych.

Plusy
  • dobra jakość dźwięku i bas
  • odporność na upadki, wodę i pył (IPX56)
  • niewygórowana cena
  • długość czasu działania na baterii
  • i długość czasu działania na baterii!
Minusy
  • nudny design
  • konieczność pamiętania, gdzie głośnik ma "przód", a gdzie "tył"
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona