Recenzja Xiaomi Redmi Note 3 Pro – jednego z najciekawszych smartfonów na rynku

Aparat

Nie spodziewałam się fotograficznych cudów po Xiaomi Redmi Note 3 Pro (16 Mpix z tyłu, 5 Mpix z przodu). Tym samym nie dałam się mu rozczarować. Ale, co ciekawe, testowany telefon nawet zaskoczył mnie tym, jaką jakość mają zdjęcia z niego pochodzące. Oczywiście, nie jest to poziom flagowy, ale jak na tą półkę cenową jest naprawdę dobrze.

Przede wszystkim – bardzo sprawnie robi zdjęcia, wystarczy moment od naciśnięcia spustu migawki do wykonania fotografii. Nie spodziewałam się, ale całkiem ładnie też rozmazuje tło. W ogólnym rozrachunku jakość jest bardzo dobra – stosunkowo niewiele szumów, całkiem sporo detali, a i odwzorowanie barw stoi na dobrym poziomie, choć tutaj, od razu mówię, lepiej mieć automatycznie włączony HDR – w przeciwnym razie kolory są zbyt wyblakłe i niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

recenzja-xiaomi-redmi-note-3-pro-tabletowo-07

Z widocznych minusów? Przede wszystkim przy włączonym HDR zdarza się, że ten HDR nie do końca wyciąga kolory z niedoświetlonych miejsc, czego przykłady macie poniżej. Oczywiście warto też pamiętać, że im słabsze oświetlenie, tym gorsze zdjęcia i liczące sobie więcej szumów – tyczy się to również przedniej kamerki.

Jedna ważna uwaga: w ustawieniach aparatu koniecznie trzeba sprawdzić, jaka jakość jest ustawiona – niska, dobra czy najlepsza. Od tego bowiem zależy stopień kompresji zdjęć, a co za tym idzie – również ich waga.

Jakość „dobra”:

Jakość „najlepsza”:

Naprawdę pozytywnie zaskoczyła mnie jakość nagrywanego wideo w Full HD – jak na swoją cenę, Redmi Note 3 Pro pod tym względem jest naprawdę ciekawą propozycją.

Podsumowanie

Najlepszym podsumowaniem tej recenzji niech będzie fakt, że list zalet jest zdecydowanie dłuższa niż (w sumie mało istotnych) wad. I to, że w cenie wynoszącej mniej niż 1000 złotych trudno znaleźć konkurencyjne urządzenie warte polecenia tak mocno, jak Redmi Note 3 Pro. Wszystko za sprawą tego, że oferuje świetny czas pracy, ogólnie dobre działanie, a to wszystko w dobrze skalkulowanej cenie.

Jeśli mieliście do czynienia z Redmi Note 3 Pro – dajcie znać w komentarzach, jak Wasze wrażenia z użytkowania tego modelu.

Spis treści:

1. Wstęp. Wideorecenzja. Wzornictwo, jakość wykonania
2. Wyświetlacz. Działanie, oprogramowanie
3. Zaplecze komunikacyjne. Głośnik. Czytnik linii papilarnych. Bateria
4. Aparat i przykładowe zdjęcia. Podsumowanie

Smartfon do testów dostarczył x-kom

Recenzja Xiaomi Redmi Note 3 Pro – jednego z najciekawszych smartfonów na rynku
WYŚWIETLACZ
8.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
8
OPROGRAMOWANIE
8
AKUMULATOR
9
MULTIMEDIA
7.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
8.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
9
WZORNICTWO
8
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
czas pracy z dala od ładowarki
port podczerwieni
podświetlane przyciski systemowe
czujnik światła
dual SIM (niestety, standby i hybrydowy)
czytnik linii papilarnych
radio
metalowa obudowa
jakość wykonania
sporo ciekawostek w oprogramowaniu MIUI
LTE 800MHz B20
Wady
głośnik mono, z tyłu obudowy – łatwo zagłuszyć
brak szybkiego ładowania
brak NFC
brak wymiennego akumulatora (gdyby ktoś chciał się czepiać)
cena w polskiej dystrybucji
8.3
OCENA