Recenzja iPada Pro 9,7” - Strona 3 z 4 - Tabletowo.pl

Recenzja iPada Pro 9,7”

Przycisk Home i Touch ID

Okrągły przycisk pod ekranem jest charakterystyczny dla urządzeń Apple i spokojnie można go nazwać znakiem rozpoznawczym. Pełni kilka ról. Przede wszystkim jest to przycisk Home, a więc służący do powracania do ekranu głównego (wystarczy go kliknąć raz). Oprócz tego jednak, po dwukrotnym kliknięciu, uruchamia widok ostatnio otwartych aplikacji (zamrożonych). A żeby tego było mało, ukryty w nim został jeszcze skaner linii papilarnych, nazwany Touch ID.

Tabletowo.pl Recenzja iPada Pro 9,7” Apple iOS Nowości Recenzje Tablety

Touch ID konfigurujemy w dokładnie ten sam sposób, co każdy inny czytnik linii papilarnych, przykładając kilka razy ten same palec do przycisku Home. Korzystając z Touch ID trzeba pamiętać, że alternatywnym zabezpieczeniem jest tu kod uwierzytelniający (6-cyfrowy), nia płatności w App Store i iTunes.

Czytnik działa bardzo precyzyjnie i natychmiastowo. By z niego skorzystać, należy najpierw kliknąć Home, a następnie chwilę odczekać – ale dosłownie mgnienie oka, podczas którego ekran się błyskawicznie odblokowuje. Nie przypominam sobie żadnej sytuacji, w której czytnik by spowolnił lub nie poradził sobie z odczytaniem mojego odcisku palca.

Do czytnika nie mam zupełnie żadnych zastrzeżeń. Dosłownie: żadnych.

Tabletowo.pl Recenzja iPada Pro 9,7” Apple iOS Nowości Recenzje Tablety

Głośniki

Tabletów z głośnikami stereo jest jak na lekarstwo. Ciekawych tabletów z głośnikami stereo jest… jeszcze mniej. A iPad Pro jest właśnie jednym z nich. Apple co prawda zawsze zarzekało się, że dźwięk wydobywający się nawet z jednego głośnika w poprzednich iPadach daje efekt stereofonii ;), ale tu wreszcie zdecydowało się na zastosowanie większej liczby głośników niż jeden. Mamy ich w sumie cztery – po dwa na górnej i dolnej krawędzi. Efekt, jak się możecie spodziewać, jest naprawdę rewelacyjny.

Głośniki grają przede wszystkim głośno, a jakość dźwięku, niezależnie od ustawionej głośności, jest świetna. Dźwięk nie jest płaski ani metaliczny, nie doświadczymy tu również charakterystycznego dla urządzeń mobilnych charczenia czy trzeszczenia. Jak na małe głośniki, zdecydowanie dają radę i pozwalają odsłuchać ulubione utwory muzyczne czy po prostu dialogi w filmach bez żadnego problemu.

Tabletowo.pl Recenzja iPada Pro 9,7” Apple iOS Nowości Recenzje Tablety

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Przycisk Home i Touch ID. Głośniki
4. Aparat. Bateria. Smart Cover. Podsumowanie

8.6 Ocena (1-10)

WYŚWIETLACZ
9.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9.5
AKUMULATOR
8
MULTIMEDIA
8.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
6
WZORNICTWO
9
JAKOŚĆ WYKONANIA
10
Plusy
 • wyświetlacz
 • działanie
 • obsługa gestów + smaczki w oprogramowaniu
 • czytnik linii papilarnych Touch ID
 • głośniki stereo
 • aparat
 • wzornictwo
 • smukłość i masa
Minusy
 • złącze Lightning
 • 2GB RAM, podczas gdy większy sprzęt o tej samej nazwie ma 4GB RAM
 • aplikacje smartfonowe bez dedykowanych tabletowi odpowiedników
 • cena
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona