Recenzja Google Pixel 2 XL – iPhone’a wśród Androidów

Czytnik linii papilarnych

Skaner odcisków palców w Pixelu 2 XL umieszczony został w górnej części tylnej krawędzi, co oznacza, że aby go odblokować, najpierw należy podnieść smartfon. Czytnik znajduje się na wyciągnięcie palca wskazującego, na dogodnej wysokości. Co ważne, jest możliwość wybudzania ekranu dwuklikiem, co oznacza, że aby sprawdzić godzinę bez konieczności odblokowywania telefonu, wystarczy dwukrotnie tapnąć w jego wyświetlacz.

Skaner działa precyzyjnie i faktycznie muszę przyznać, że za każdym razem, gdy przyłożymy do niego palca. Do jego szybkości również nie mam większych zastrzeżeń – jest szybki, ale nie najszybszy spośród tych, z którymi miałam do czynienia (czytaj: flagowce Huawei).

Warto też wspomnieć, że skaner w Pixelu 2 XL obsługuje gest przesunięcia palcem w dół na czytniku, za pomocą którego możemy ściągnąć górną belkę i sprawdzić powiadomienia.

Akumulator

Pojemność ogniwa Pixela 2 XL to 3520 mAh. I kolejny raz w ostatnim czasie muszę stwierdzić, że to urządzenie, które bez problemu potrafi działać z daleka od ładowarki przez cały dzień. Co więcej, w moim przypadku czas ten często wydłużał się do dwóch dni. Czas na włączonym ekranie wynosi od niecałych czterech godzin do prawie siedmiu, co uważam za bardzo dobre osiągi. Jeśli chodzi o Always on Display, średnio schodzi procent na godzinę.

W zestawie z telefonem znajdziemy kabel zakończony obustronne USB C, dzięki czemu możemy go podłączyć do ultrabooków, które nie mają pełnego USB. Jest też oczywiście przejściówka z USB C na pełnowymiarowy port.

Samo ładowanie trwa ok. 1,5 godziny.

Aparat

Patrząc na zagranicznych youtuberów technologicznych podział jest jasny – jedni wybierają iPhone’a X, inni – Pixela 2 XL. W Ameryce praktycznie nie liczy się żaden inny model – te dwa królują. W fotografii mobilnej podobno też. Czy tak jest, niebawem będziecie mogli przekonać się w fotograficznym porównaniu, które dla Was przygotowuję (a może najpierw w ślepym teście), tymczasem muszę stwierdzić, że Pixel 2 XL faktycznie ma świetny aparat.

Dla przypomnienia, z tyłu 12,2 Mpix f/1.8 z OIS, z przodu – 8 Mpix f/2.4. W obu przypadkach mamy tryb portretowy (zwany „W pionie”), w obu działa fenomenalnie, bardzo ładnie rozmazując tło i odcinając pierwszy plan od drugiego.

Sama jakość zdjęć jest świetna – zdecydowanie jest w czołówce mobilnych aparatów, bezpośrednio rywalizując z flagowcami Samsunga. Niektórzy twierdzą nawet, że jest od niego lepszy – czy tak jest faktycznie, zobaczycie niebawem w zapowiadanym porównaniu. Tymczasem rzućcie okiem na przykłady, na których możecie zauważyć szeroki zakres tonalny, bardzo ładnie odwzorowane kolory, szczegółowość i ostrość. Zdjęcia nocne też prezentują się rewelacyjnie – ilość szumów jest niewielka, szczegółowość nie maleje, ostrość również na dobrym poziomie. Jest dokładnie tak, jak się tego spodziewałam po usłyszeniu masy pozytywnych słów w kierunku aparatu Pixela 2 XL.

Z software’owych bajerów mamy tutaj uruchamianie aparatu dwukrotnym wciśnięciem przycisku Home, a także zmianę aparatu głównego na frontowy (i odwrotnie), przekręceniem urządzenia dwukrotnie, gdy włączona jest aplikacja aparatu.

Jeśli chodzi o wideo, Pixel 2 XL nagrywa maksymalnie w 4K.

Podsumowanie

Testując Pixela 2 XL stwierdziłam, że jest iPhonem wśród smartfonów z Androidem. Najdroższym urządzeniem z tym systemem (oczywiście w jego najnowszej odsłonie), który do tego jest obiektem pożądania wielu osób, choć został, zwłaszcza w Polsce, abstrakcyjnie wyceniony. 4400 złotych za telefon bez 3.5 mm jacka audio, bez slotu kart microSD, bez dual SIM, bez ładowania indukcyjnego i o nieflagowym wyglądzie? Cóż, paradoksalnie i tak znajdzie się sporo osób, które się na niego zdecydują. A jeśli to uczynią, z całą pewnością będą zadowolone.

Bo otrzymujemy tu rewelacyjny aparat, czysty system z gwarancją wczesnych aktualizacji do nowszych wersji systemu i głośniki stereo. Tak naprawdę tylko te i aż te trzy cechy są w stanie przekonać wybrane grono potencjalnych klientów do tego produktu.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie. Zaplecze komunikacyjne. Audio
3. Czytnik linii papilarnych. Akumulator. Aparat. Podsumowanie

Pixela 2 XL do testów dostarczył x-kom – dzięki!

Recenzja Google Pixel 2 XL – iPhone’a wśród Androidów
WYŚWIETLACZ
9.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9.5
OPROGRAMOWANIE
9.5
AKUMULATOR
8.5
MULTIMEDIA
9.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
6.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
9
WZORNICTWO
8.5
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
frontowe głośniki stereo
czysty Android
najnowsza wersja systemu
aparat
rozmywanie tła w przedniej kamerce
64 GB pamięci
Always on Display + dioda powiadomień
Wady
brak 3.5 mm jacka audio
„nieflagowy” wygląd
duże wymiary w porównaniu do innych 6-calowych smartfonów
brak slotu kart microSD
brak dual SIM
duże wymiary, duże ramki wokół ekranu
8.8
OCENA