Recenzja Honor 4C | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Honor 4C

3,5GB pamięci to jakiś (nie)śmieszny żart...

Dołącz do dyskusji 0

Aparat

Aparat główny (13 Mpix) robi zdjęcia w rozdzielczości 4160 x 3120 pikseli (4:3) i nagrywa wideo w Full HD (1920 x 1200 pikseli), w obu przypadkach w warunkach kiepskiego oświetlenia możemy wykorzystać diodę LED. Przedni z kolei (5 Mpix) – 2592 x 1952 piksele (4:3) i HD (1280 x 720 pikseli). Fotografując mamy do dyspozycji kilka podstawowych trybów, jak HDR, panorama, ostrość na wszystko, najlepsze zdjęcie (zdjęcia seryjne), notatka audio (po zrobieniu zdjęcia możemy nagrać 10-sekundową notatkę głosową) oraz znak wodny (dodaje informacje o pogodzie, datę i miejscowość).

Do tylnego aparatu mam jedno zastrzeżenie: obiektyw znajduje się w rogu obudowy, co powoduje przypadkowe zasłanianie go palcem. Jakości zdjęć niewiele można zarzucić – jak na smartfon za niecałe 700 złotych, Honor 4C może się pochwalić dobrym aparatem. Zdjęcia są ostre, kolory przyzwoicie odwzorowane, a szczegółowość pozostaje na dobrym poziomie – choć nie zawsze. Z przodu znalazło się miejsce dla kamerki 5 Mpix. Nie jestem fanką selfie, ale ich jakość określiłabym mianem niezłych – podobnie jak rozmowy przeprowadzane za jej pomocą na Skype.

recenzja-honor-4c-tabletowo-15

Przykładowe zdjęcia z Honora 4C – w oryginalnej rozdzielczości (wystarczy otworzyć w kolejnej karcie):

Jeśli czytaliście recenzję Huawei P8 mojego autorstwa doskonale wiecie, że zawarłam w nim porównanie zdjęć wykonanych czterema smartfonami z różnej półki cenowej. Z racji tego, że był wśród nich Honor 4C, załączam te same zdjęcia poniżej – jak zawsze w oryginalnej rozdzielczości (wystarczy otworzyć każde z osobna w nowej karcie). Zobaczcie zdjęcia wykonane Huawei P8 (ok. 2099 złotych), Samsunga Galaxy S6 (ok. 2699 złotych), Honora 6 Plus (ok. 1700 złotych) i Honora 4C (ok. 700 złotych):

Przykładowe wideo Full HD – aparat 13 Mpix:

Przykładowe wideo HD – aparat 13 Mpix:

Przykładowe wideo HD – kamerka 5 Mpix:

Spis treści:
1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Porównanie z Honorem 6 Plus, Huawei P8 i Samsungiem Galaxy S6
4. Akumulator. Alternatywy. Plusy i minusy

7.4 Ocena (1-10)

Patrząc przez pryzmat ceny, Honor 4C jest bardzo dobrym smartfonem. I choć listy zalet i wad (+ braków) optycznie są podobnej długości, jednak zdecydowanie plusy przeważają szalę na swoją stronę. Najważniejszym mankamentem w testowanym urządzeniu jest pamięć wewnętrzna, której jest jak na lekarstwo – ten problem jednak rozwiązuje możliwość instalowania aplikacji bezpośrednio w pamięci karty microSD. Nie bez znaczenia jest również brak LTE oraz problemy z baterią (na temat samego czasu pracy wypowiem się, gdy dostanę inny egzemplarz).

WYŚWIETLACZ
8
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
8.5
AKUMULATOR
4
MULTIMEDIA
7.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
8
JAKOŚĆ WYKONANIA
9
WZORNICTWO
7
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona