Recenzja Lenovo Tab 2 A7-10F 17

Recenzja Lenovo Tab 2 A7-10F

Aparat

Firma Lenovo postanowiła podjąć bardzo słuszną decyzję i zamiast montować w tablecie aparat, który robiłby gorsze zdjęcia niż kalkulator lub toster, po prostu nie umieściła w swojej taniej propozycji tylnego obiektywu. Do dyspozycji mamy jedynie frontową kamerkę 0,3 Mpix, dzięki której możemy przeprowadzać rozmowy przez komunikatory wideo (np. Skype) oraz robić autoportrety (selfie, jak kto woli), aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że ich jakość będzie… cóż, kiepska. Właściwie zdjęcia te nie nadają się nawet do publikacji w portalach społecznościowych.

lenovo-tab-2-a7-10f-test-tabletowo-03

Interfejs kamerki jest bardzo podstawowy:

A zdjęcia… cóż… sami spójrzcie:

Akumulator

Lenovo Tab 2 A7-10F oferuje akumulator o pojemności 3450 mAh. Biorąc pod uwagę niską rozdzielczość wyświetlacza możemy się spodziewać, że czas działania, który zapewnia, będzie co najmniej dobry. I tak jest w rzeczywistości. Podczas testów bez problemów udawało mi się uzyskać 3-4 dni działania, korzystając z tabletu średnio ok. 2 godzin dziennie (przeglądanie stron, YouTube) z ciągle włączonym WiFi. Oczywiście im intensywniej wykorzystujemy tablet (wyższa jasność ekranu, włączony GPS, granie, itd.), tym szybciej nam się rozładuje – nie zapominajmy o tym.

lenovo-tab-2-a7-10f-test-tabletowo-11

Podsumowanie

Często pytacie mnie, co sądzę o najtańszym aktualnie tablecie Lenovo dostępnym w Polsce. Dotychczas mogłam odpowiadać bazując wyłącznie na jego parametrach, przez co stwierdziłam, że przed Gwiazdką warto się z nim zapoznać. Nie ukrywam jednak, że do testów Lenovo Tab 2 A7-10F podeszłam bardzo sceptycznie. Ale okazało się, że z powodzeniem może służyć do oglądania wideo, przeglądania stron internetowych, słuchania radia, czytania PDF-ów, e-maili, nawigacji czy nawet grania – pod warunkiem, że jesteśmy dość cierpliwi i nie oczekujemy od niego cudów.

Warto jednak zerknąć na jego głównych rywali, co ciekawe… oba od Lenovo. W tej samej cenie, tj. 299 złotych, możemy mieć Medion LifeTab P7331 (Intel Atom Z3735G, 1280×800, kamerka 2 Mpix, aparat 2 Mpix), a dopłacając tylko 40 złotych – Lenovo IdeaTab A3500L, który prezentuje się jeszcze ciekawiej: 16GB pamięci, 1280×800, aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix (ale Mediatek MT8121 i akumulator o tej samej pojemności: 3450). Warto zatem zastanowić się nad tymi dwoma alternatywnymi propozycjami.

Gdybyście mieli kupować tablet za ok. 300 złotych – co to byłby za model? Chętnie poznam Waszą opinię.

[wpsm_column size=”one-half”][wpsm_pros title=”Plusy:”]

 • Android Lollipop
 • radio FM
 • GPS
 • czas pracy
 • 8GB pamięci (w tej cenie najczęściej 4GB)
 • cena

[/wpsm_pros][/wpsm_column][wpsm_column size=”one-half” position=”last”][wpsm_cons title=”Minusy:”]

 • słaba wydajność
 • niska jasność maksymalna ekranu
 • niska rozdzielczość ekranu
 • fatalna kamerka
 • wolna pamięć wewnętrzna
 • brak diody powiadamiającej
 • brak czujnika światła
 • brak aparatu
 • czasem trzeszczenie głośnika

[/wpsm_cons][/wpsm_column]

Spis treści:
1. Jakość wykonania, wzornictwo. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Akumulator. Plusy i minusy

Recenzja Lenovo Tab 2 A7-10F 26
Recenzja Lenovo Tab 2 A7-10F
Wnioski
Często pytacie mnie, co sądzę o najtańszym aktualnie tablecie Lenovo dostępnym w Polsce. Dotychczas mogłam odpowiadać bazując wyłącznie na jego parametrach, przez co stwierdziłam, że przed Gwiazdką warto się z nim zapoznać. Nie ukrywam jednak, że do testów Lenovo Tab 2 A7-10F podeszłam bardzo sceptycznie. Ale okazało się, że z powodzeniem może służyć do oglądania wideo, przeglądania stron internetowych, słuchania radia, czytania PDF-ów, e-maili, nawigacji czy nawet grania – pod warunkiem, że jesteśmy dość cierpliwi i nie oczekujemy od niego cudów. Warto jednak zerknąć na jego głównych rywali, co ciekawe... oba od Lenovo. W tej samej cenie, tj. 299 złotych, możemy mieć Medion LifeTab P7331 (Intel Atom Z3735G, 1280x800, kamerka 2 Mpix, aparat 2 Mpix), a dopłacając tylko 40 złotych - Lenovo IdeaTab A3500L, który prezentuje się jeszcze ciekawiej: 16GB pamięci, 1280x800, aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix (ale Mediatek MT8121 i akumulator o tej samej pojemności: 3450).
WYŚWIETLACZ
5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
6
AKUMULATOR
9
MULTIMEDIA
6
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
5
JAKOŚĆ WYKONANIA
7.5
WZORNICTWO
6.5
Ocena użytkownika0 głosów
0
6.4
OCENA