Recenzja myPhone Power – budżetowiec z rewelacyjnym akumulatorem

Na rynku smartfonów znajdziemy całą masę mniej lub bardziej udanych urządzeń. Za część z nich przyjdzie nam zapłacić dobrych kilka tysięcy złotych, ale w zamian otrzymujemy świetnie wykonane telefony zastępujące często komputer, aparat, odtwarzacz filmów, a nawet konsolę i jeszcze wiele więcej. Co jednak z tańszymi rozwiązaniami? Czy taki myPhone Power czymś się wyróżnia w gąszczu tanich smartfonów? Myślę, że tak – na pewno pojemną baterią. A czy czymś jeszcze? Zobaczcie sami.

Parametry techniczne myPhone Power:

  • 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, czyli 1280×720 pikseli,
  • czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz,
  • 1 GB RAM,
  • Android 7.0 Nougat,
  • 8 GB pamięci wewnętrznej,
  • aparat 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą,
  • kamerka 5 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą,
  • GPS,
  • WiFi,
  • Bluetooth,
  • slot kart microSD do 128 GB,
  • port microUSB ,
  • akumulator o pojemności 5000 mAh,
  • wymiary: 146 x 71,5 x 9,4 mm,
  • waga: 165,1 g.

Cena myPhone Power w momencie publikacji recenzji: 499 złotych.

WIDEORECENZJA MYPHONE POWER

OBUDOWA

Obudowa myPhone Power nie zaskakuje w żaden sposób. Została wykonana z przyzwoitych materiałów, ale już na pierwszy rzut oka widać, że jest to raczej tani smartfon. Taki też jest, a ja prawdę mówiąc niczego więcej się nie spodziewałem w kwestii obudowy.

Tylna część obudowy wykonana jest z matowego tworzywa sztucznego. Mimo całkiem niezłego maskowania rys, nie jest rzeczą łatwą pozbycie się wszechobecnych tłustych śladów i odcisków palca, które pojawiają się już po kilku chwilach korzystania z urządzenia. Warto jednak powiedzieć, że tył jest demontowalny i pozwala na szybkie dostanie się do akumulatora o pojemności 5000 mAh oraz slotów na karty SIM i microSD. Dodam jeszcze, że jednocześnie można korzystać albo z dwóch kart SIM, albo jednej SIM, a drugiej microSD.

Na tyle umieszczono aparat główny o matrycy 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą. Nieco niżej napis „Power”, a przy samym dole nadrukowano „myPhone”.

Na froncie zagościł 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli, wykonany w technologii TFT IPS. Ekran charakteryzuje się zaskakująco mocno nasyconymi kolorami oraz świetnymi kątami widzenia. Jasność też jest na dobrym poziomie i nawet w nieco bardziej słoneczny dzień jesteśmy w stanie komfortowo korzystać z urządzenia, a minimalna wartość nie oślepi nas w środku nocy. Jedyną uwagę mam do samej powłoki pokrywającą ekran – bardzo szybko zbiera odciski palców. Z drugiej strony od urządzenia za niecałe 500 złotych szaleństwem byłoby wymagać powłoki oleofobowej.

Nad ekranem umieszczono kamerkę o matrycy 5 Mpix, co ciekawe, obok niej znalazła się również dioda doświetlająca. Poza tym znajdziemy tu jeszcze głośnik, czujniki i logo producenta. Pod wyświetlaczem ulokowane zostały klawisze funkcyjne: patrząc od lewej są to wstecz, Home oraz ostatnie aplikacje.

Na prawym boku znajdziemy klawisze głośności i zasilania, natomiast od góry złącze słuchawkowe. Od dołu, bliżej lewej krawędzi, umieszczono głośnik multimedialny. Sam głośnik jest dość cichy, ale słyszalny nawet w nieco głośniejszym otoczeniu. Niestety, przy wyższym poziomie głośności czasem pojawiają się delikatne szumy, przez co dźwięk nie jest za czysty. Ogólnie jednak nie jest źle, ale jakiegoś szału też nie ma – głośnik jest dostateczny, ale to wszystko.

Po prawej stronie za tak samo wyglądającą maskownicą znalazł się jedynie mikrofon, co oznacza, że w smatfonie obecny jest głośnik mono, a nie stereo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pomiędzy głośnikiem a mikrofonem swoje miejsce znalazł jeszcze port microUSB. Lewa krawędź jest pozbawiona jakichkolwiek dodatków.

Ramki umieszczone po bokach urządzenia są wykonane z błyszczącego tworzywa sztucznego upodabniającego się do metalu. Jest to jednak tylko tworzywo, ale dość dobrej jakości – podczas normalnego użytkowania przez okres testów nie pojawiły się żadne rysy czy odpryski.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie