Jabra Elite 45e - recenzja (prawie) idealnych bezprzewodowych słuchawek - Strona 2 z 2 - Tabletowo.pl

Jabra Elite 45e – recenzja (prawie) idealnych bezprzewodowych słuchawek

Dołącz do dyskusji 0

Jakość dźwięku i stabilność połączenia

Nie miałem żadnych problemów z parowaniem słuchawek – łączyłem je z Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi 5, Huawei P20 Lite i laptopem – MacBookiem Pro. Nie zauważyłem również jakichkolwiek problemów z przerywaniem muzyki. Zasięg jest dobry, porównywalny do innych urządzeń z tego segmentu. Niestety, Jabra Elite 45e nie wspierają technologii Qualcomm AptX, co jest dosyć istotną wadą.

W słuchawki zostały wbudowane dwa mikrofony, które skutecznie sobie radzą w odseparowywaniu niechcianych dźwięków podczas rozmów telefonicznych. Ja również nie miałem problemów ze zrozumieniem swojego rozmówcy.

Podczas odtwarzania muzyki korzystałem wyłącznie ze Spotify Premium z włączoną wysoką jakością transmisji. Przechodząc zaś do samej jakości dźwięku, w tych słuchawkach wybornie słucha się wszelkich podcastów (jednym z przykładów, na którym to sprawdzałem jest nasz hehTech ;)) i audiobooków. Mam wrażenie, że Jabra Elite 45e zostały specjalnie przygotowane pod odsłuch wokalu, gdyż wokalistów tudzież podcasterów i lektorów słychać dobrze i wyraźnie – ma się uczucie, że ta osoba stoi obok nas. Podobnie jak w przypadku Jabra Elite 65e (których recenzja niebawem pojawi się na łamach Tabletowo), tutaj również góra potrafi przysłonić średnie pasmo. Scena nie jest za duża ale też nie za mała, taka w sam raz, przy czym bas jest stonowany i nie wylewa się na inne pasma. Oczywiście przy użyciu dedykowanej aplikacji i equalizera możemy modyfikować brzmienie – ja zdecydowałem się na podbicie niskich tonów w celu otrzymania bardziej rozrywkowego dźwięku, który idealnie nadaje się do biegania.

Tabletowo.pl Jabra Elite 45e - recenzja (prawie) idealnych bezprzewodowych słuchawek Akcesoria Audio Recenzje

Bateria

Producent deklaruje, że słuchawki powinny grać do 8 godzin – wartość, którą podaje Jabra można jak najbardziej osiągnąć w warunkach domowych. Dodam tylko, że podczas testów muzyki słuchałem na poziomie głośności oscylującym w granicach 50-60%.

Jeżeli chodzi o ładowanie, to uzupełnienie energii odbywa się poprzez wejście micro USB, które można znaleźć pod zaślepką w pilocie. Podpięcie kabla sygnalizowane jest zaświeceniem się czerwonej diody. Samo ładowanie od 0 do 100% trwa mniej więcej dwie godziny.

Podsumowanie

Jabra Elite 45e mogę polecić z czystym sumieniem, są to naprawdę świetne słuchawki. Oferują przyjemne dynamiczne i energiczne brzmienie. Trzymają się w uszach rewelacyjnie, nie ma tutaj mowy o wypadaniu nawet podczas uprawiania sportów. Do wykonania też nie można się przyczepić. Gdyby nie fakt, że przy dłuższym użytkowaniu sprawiają dyskomfort, to mógłbym bez wyrzutów sumienia nazwać je idealnymi. Zdecydowanie jest to produkt warty swojej ceny.

Spis treści:

  1. Wzornictwo i jakość wykonania. Obsługa i użytkowanie
  2. Jakość dźwięku i stabilność połączenia. Bateria. Podsumowanie
8.5 Ocena (1-10)
Bardzo dobre słuchawki, jeżeli...

nie chcesz się w nich rzucać w oczy, lubisz uprawiać sport i cenisz sobie energiczne brzmienie. Jako że nie ma idealnych produktów to tutaj można przyczepić się do uciskających skrzydełek. Myślę jednak, że jest to w pewnym stopniu zrekompensowane ich trzymaniem się w uchu.

Plusy
  • wzornictwo
  • jakość wykonania
  • czas pracy na baterii
  • brzmienie
Minusy
  • brak pokrowca
  • dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu
  • niestandardowy rozmiar tulejki
  • brak wsparcia dla AptX
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona