Rozwój ideału – recenzja HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Nie jest wielką tajemnicą, że jestem fanem produktów HyperX – korzystam z ich praktycznie całego dostępnego asortymentu (od pamięci DDR4 po myszki, klawiatury, etc.). Nie bez powodu do tego testu podchodzę dość emocjonalnie – w końcu jedna z moich ulubionych firm wypuściła na rynek kolejny sprzęt wart uwagi. Ale… ale ja ze swojej strony postaram się podejść do tego tematu z rezerwą, bez emocji. Tym razem przed Wami słuchawki HyperX Cloud II Wireless + 7.1.

Reklama

Chciałbym również zaznaczyć pewną rzecz, by nie powtarzać się po raz kolejny w komentarzach. Ja do swoich materiałów (recenzji, testów, etc.) podchodzę na podstawie prywatnych odczuć z codziennej eksploatacji sprzętu, skupiając się na wrażeniach, a nie suchych liczbach (choć te również znajdziecie w tekście), ale doskonale rozumiem, że nie wszystkim takie podejście odpowiada. A skoro to już mamy wyjaśnione i się rozumiemy, zacznijmy wspólną przygodę – wpierw specyfikacja techniczna.

@tabletowo.pl

Kuba został królem słuchawek ^^ jakich słuchawek używacie? #tabletowo #słuchawki #tech #hyperx #gaming #dc #technewsypl

Reklama
♬ Szklanki – Young Leosia

Słuchawki:

 • przetwornik: dynamiczny, 53 mm z magnesami neodymowymi,
 • typ: wokółuszne, zamknięte,
 • charakterystyka częstotliwościowa: 15 Hz – 20 kHz,
 • impedancja: 60 Ω,
 • poziom ciśnienia akustycznego: 104 dBSPL/mW przy 1 kHz,
 • współczynnik THD.: ≤ 1%,
 • waga: 300 g,
 • waga z mikrofonem: 309 g,
 • typ złącza i długość kabla: ładujący kabel USB (0,5 m),
 • żywotność baterii: 30 godzin,
 • zasięg bezprzewodowego działania: 2.4 GHz, do 20 metrów.

Mikrofon:

 • element: elektretowy mikrofon pojemnościowy,
 • wzorzec polaryzacji: dwukierunkowy, tłumienie hałasu,
 • pasmo przenoszenia: 50 Hz – 6.8 kHz,
 • czułość: -20 dBV (1V/Pa przy 1 kHz).

Cena: 750 złotych

I co tu więcej mówić – specyfikacja zapowiada się dobrze. Ale nie ma się co temu dziwić, w końcu mówimy tu o rozwiniętych Cloud II 7.1. Widać jednak pewną różnicę… cenę… ale o tym później.

Pierwsze wrażenia

Jak najbardziej na plus. Firma HyperX słynie z tego, że jej produkty zawsze są schludnie i dobrze zapakowane (z dbałością o najmniejszy detal). Jest tu jednak mały element, którego mi zabrakło. Jak się domyślacie, słuchawki HyperX Cloud II Wireless + 7.1 są wręcz stworzone, by z nami podróżować. Oczywiście można z nich śmiało korzystać przy komputerze, co przekłada się na to, że głowa się nam nie plącze w metry kabli oraz nic nie ciąży z boku. Ale motyw podróży i pracy/grania w trasie jest czymś, w czym sobie ten sprzęt wyobrażam najbardziej.

Wracając do mojego wywodu – w zestawie nie znajdziemy POKROWCA. Nawet zwyczajnego kawałka materiału sygnowanego logotypem HyperX. Co jak co, ale w tej cenie, to o takie dodatki walczyć trzeba. W końcu wydajemy ponad 700 złotych – kawałek materiału w tej cenie mógłby się znaleźć (aj aj aj).

Wykonanie

W tym miejscu wystarczy wspomnieć, że słuchawki zostały wykonane w stylu HyperX. Wszystko idealnie skomponowane, wszystko leży idealnie, nic nie trzeszczy… Materiały, które zostały użyte w tych słuchawkach, to przede wszystkim aluminium, matowy plastik typu ABS oraz eko skóra – wszystko pasuje do siebie idealnie. W tym miejscu widać, za co się płaci.

Ogromne, 53-milimetrowe przetworniki, są oddzielone od naszych uszu grubą warstwą pianki powleczonej eko skórą – to samo tyczy się pałąka trzymającego słuchawki na naszej głowie. Całość jest bardzo wygodna, co dla mnie jest niezwykle ważne – nie mam najmniejszej głowy, więc znalezienie odpowiednich słuchawek zawsze było lekkim problemem. Tutaj, z pełną świadomością muszę stwierdzić, że odczuwam pełen komfort użytkowania.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

HyperX ogromną wagę przykłada do detali. Jak już pisałem wcześniej, każdy element jest dopasowany idealnie, ale i też idealnie przygotowany pod te słuchawki. Nie ma żadnych niepotrzebnych ostrych krawędzi, brak też jakichkolwiek niedoróbek materiałowych. W zachwyt jest w stanie wprowadzić nawet jakość szwu z grubej czerwonej nici, która spaja wszystko w jedną całość. Takie dbanie o detale robi robotę!

Na koniec kilka słów o stelażu. W większości słuchawek, z jakimi się spotykałem, pałąk oraz łączenie przetworników były wykonane z plastiku… nie tym razem. Tutaj producent zadbał o to, by całość była lekka, jak i wytrzymała, łącząc wszystko za pomocą aluminium, dodatkowo w charakterystycznym czerwonym odcieniu! Oczywiście całość jest regulowana, więc spokojnie dostosujemy słuchawki pod siebie.

Połączenie

W naszej nowości pojawił się też moduł łączności bezprzewodowej, pracujący w zakresie 2,4 GHz, który – łącząc się z nadajnikiem (oczywiście też znajduje się w zestawie) – jest w stanie działać w odległości do około 20 metrów.

Sprawdzałem to w mieszkaniu i wygląda na to, że producent jest bliski prawdy. Komputer pracuje w pomieszczeniu położonym w skraju mieszkania, a muzyki słuchałem po przeciwnej stronie na tarasie. Różnica odległości? Jakieś 20 metrów właśnie.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Bateria i czas ładowania

To jest istotny element całej układanki… w końcu to właśnie akumulator sprawia, że jesteśmy w stanie w spokoju korzystać z tych słuchawek, nie martwiąc się o to czy w pewnym momencie nie zostaniemy „bez mocy”. Producent w tym wypadku podaje do informacji, że całość działa do 30 godzin na jednym ładowaniu… Nie zgodzę się…

Podczas testów słuchawki działały od 28 do nawet 32 godzin! I są to jak najbardziej powtarzalne wyniki. Oczywiście wszystko zależy od głośności, z jaką korzystamy ze słuchawek (do muzyki czy gier spokojnie wystarczy 30% mocy – głośniejsze ustawienia będą nas po prostu męczyć).

Czas ładowania też nie stoi na złym poziomie. Średnio 3 godziny i 30-40 minut – tyle czasu potrzebujemy, by naładować słuchawki od 0 do 100%. Nieważne czy korzystamy z portu USB w PC czy z ładowarki sieciowej, wynik jest ten sam.

Dodatkowym plusem jest port USB-C, co przy dzisiejszych czasach mocno ułatwi nam znalezienie pod ręką odpowiedniego kabla.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Soft

HyperX ma swój autorski soft do zarządzania sprzętem komputerowym – od myszek po podkładki RGB, a właśnie na słuchawkach kończąc. I tak, nasze HyperX Cloud II Wireless + 7.1 bardzo dobrze współpracują z programem HyperX NGENUITY, z poziomu którego możemy zarządzać głośnością urządzenia, głośnością mikrofonu, jak i uruchomić 7.1.

Najważniejszą funkcją jest jednak monitoring stanu naładowania akumulatorów. Bez niego nie byłem w stanie sprawdzić, w jakim stopniu w danej chwili są naładowane słuchawki. Może gdzieś poza tym jest taka opcja… ale ja jej nie znalazłem.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Dźwięk w grach

HyperX to marka skierowana przede wszystkim do graczy, dlatego zacznę od przetestowania ich możliwości w popularnych tytułach, które sam ogrywam na co dzień. Na pierwszy ogień – Call of Duty Cold War. Wystarczyło kilka dialogów, odgłos towarzyszącej rozgrywce muzyki w tle i trochę strzelania, by ocenić, że słuchawki mają w sobie ogromny potencjał. Dosłownie, jakbym trzymał na głowie Cloud II, tyle że… bez kabla?!

Reprodukcja dźwięku stoi tu na bardzo wysokim poziomie, co słychać podczas dynamicznych scen, jak i podczas dialogów (tak, słuchawki świetnie nadadzą się również do oglądania filmów). Odgłosy pola bitwy potrafią sprawić, że zdarzy się podskoczyć na fotelu, a wybrzmiewające w tle dźwięki są na tyle melodyjne, by nieskrępowanie wczuć się w klimat rozgrywki i odciąć od świata na długie godziny.

Jako ciekawostkę dodam, że najdłużej miałem je na głowie nieprzerwanie 8 godzin… nie czułem ogromnego zmęczenia po tym czasie, co jest ogromnym plusem tego modelu.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1 są po prostu bardzo dobrą adaptacją Cloud II, co mnie bardzo cieszy.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

7.1

Na jednej ze słuchawek znajdziemy wypukły przycisk oznaczony jako 7.1 – jest to nic innego, jak włącznik wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że jest to dokładnie efekt w postaci dwukanałowego sygnału stereo, skonwertowanego dla słuchawek stereofonicznych, czyli pasmo dźwięku jest poddawane odpowiednim korekcjom tak, by sprawić iluzję dźwięku przestrzennego. Nie jest to zatem typowe 7.1, a jedynie jego mylne wrażenie.

W zdecydowanej większości produkcji, zwłaszcza tych o ambitniejszej warstwie muzycznej, funkcji tej nie należy włączać – zaburzy to nam całościowy odbiór brzmienia muzyki. Podobnie podczas słuchania muzyki – należy sprawdzić, czy funkcja 7.1 nie pozostaje włączona – nie jest tu do niczego przydatna, a raczej nawet szkodzi.

Fajnie, że jest taka opcja. Przydaje mi się ta funkcja podczas grania w FPS.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Muzyka a HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Ah! Uwielbiam potężne, głębokie basy – i tu ich nie brakuje. Poza tym trudno jest mi opisać całość – po prostu kawał genialnie brzmiących słuchawek. Wysokie i średnie tony są tam, gdzie powinny być. Całość doprawiona jest ostrym sosem z basu, co razem daje nam niezwykłe doświadczenie, jakim będzie zjedzenie piekielnie ostrego carry w niedzielne popołudnie (cholernie ostre, donośne, a i zostanie nam w pamięci na długo).

Dołączany mikrofon

Konstrukcje dedykowane graczom zazwyczaj cechują się przyzwoitymi mikrofonami, dobrze zbierającymi głos użytkownika i pomagającymi w tłumieniu hałasu. Tu również jest OK – jest po prostu w porządku – bez fajerwerków. Na co dzień jednak ten mikrofon mam odpięty i grzecznie leży w pudełku, bo do codziennej pracy, jak komunikacji, używam HyperX Quadcast RGB.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Cena

Powiedzmy to sobie szczerze – HyperX życzy sobie za te słuchawki niemałą kwotę.

Patrząc na ten sprzęt mam przed oczyma HyperX Cloud II, które w chwili obecnej kosztują około 380 złotych. HyperX Cloud II Wireless + 7.1 zostały wycenione na 750 złotych… 400 złotych dopłaty za brak kabla to jednak sporo (śmiech przez łzy).

Powiem krótko. Jak kogoś stać i jest fanem marki, to ten sprzęt tak czy inczej kupi. Jak nie, to – zapewne tak, jak ja – będzie czekał na dużą promocję (jak to mówi moja druga połówka – mam pewną psychologiczną barierę, nie dam więcej za słuchawki niż 500 złotych i tego będę się trzymać).

Podsumowanie

Z pełnym przekonaniem muszę stwierdzić, że HyperX Cloud II Wireless + 7.1 są jak najbardziej udaną konstrukcją. Nie mam się do czego przyczepić, jeżeli chodzi o dźwięk czy jakość wykonania, bo tutaj wszystko stoi na najwyższym poziomie. Soft NGENUITY, z którym te słuchawki pracują, jest fajnym i dopracowanym programem do monitorowania sprzętu, a czas pracy (około 30 godzin pracy na jednym ładowaniu) to klasa sama w sobie.

Wszystko rozchodzi się o cenę. Cena, jaką producent życzy sobie za ten sprzęt, jest moim zdaniem zbyt wysoka. Właśnie dlatego z mojej strony leci nagroda za wykonanie, a nie ogólna rekomendacja. Nie mogę bowiem powiedzieć, że polecam te słuchawki – są trochę za drogie :P

Rozwój ideału – recenzja HyperX Cloud II Wireless + 7.1
Zalety
wykonanie
jakość użytych materiałów
dbałość o detale
jakość dźwięku
czas pracy
zasięg
USB C
Wady
cena
wirtualne 7.1
8.5
Ocena

 1. Sam nabyłem cloud alpha jakiś czas temu i bardzo dobre wrażenia, pewnie wystarczą na długo ale następne też pewnie będą z jakiejś serii cloud. Trzy dni temu kupiłem inne cloudy za 50% bo wtyczka się urwała (wyglądało jak g ktoś umyślnie urwał) xD naprawiłem za 10zl, aż żal było nie brać, chociaż fanem marki nie jestem, to moje jedyne dwa produkty kingstona ale zdecydowanie polecam wszelkie słuchawki od nich :)

 2. Mam pierwsze Cloudy, uwielbiam je za jakość dźwięku muzyki. Ale ta cena tutaj – całkowicie nie do przyjęcia. Szczególnie, że brak tu BT.

  1. Nie wiem czemu ludzie nie używają już google ale sugerując się PIERWSZYM linkiem to tak, działają, 7.1 chyba nie ogarnia ale stereo już tak.

 3. Echh, nie wspierają indukcyjnego ładowania, prawda? Szukam właśnie jakiejkolwiek konkurencji dla Flight S, które chyba jako jedyne tę funkcję mają

  1. Może i flight S mają takie rozwiązanie, ale poza tym są absolutnie nieużywalne, w przeciwieństwie do Cloudów II.

  2. Może i flight S mają takie rozwiązanie, ale poza tym są absolutnie nieużywalne, w przeciwieństwie do Cloudów II.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama