Recenzja Huawei Nova 3. To sprzęt, w którym prawie wszystko jest takie, jakie być powinno | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Huawei Nova 3. To sprzęt, w którym prawie wszystko jest takie, jakie być powinno

Dołącz do dyskusji 0

APARAT

Huawei Nova 3 został wyposażony w podwójny aparat główny złożony z matryc o rozdzielczości 24 oraz 16 Mpix. Oba „oczka” mają przysłonę f/1.8, a całość wspiera pojedyncza dioda doświetlająca. Na froncie również umieszczono dwie kamerki, w tym wypadku mają one jednak matrycę 24 oraz 2 Mpix oraz przysłonę f/2.0. Warto dodać, że w aparacie głównym jedna matryca jest monochromatyczna a drugi kolorowa, w kamerce obie rejestrują kolorowe fotografie.

Huawei Nova 3 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

A jak sprawdzają się te aparaty w codziennym użytkowaniu? Zacznijmy od matryc na tyle. Szczerze mówiąc jestem pod sporym wrażeniem. Zdjęcia są bardzo ładne, mają sporo szczegółów, są mocno nasycone w kolory, a całość jest ostra i wyraźna. Szczerze mówiąc nie ma za bardzo do czego się przyczepić!

Chyba, że komuś przeszkadzają zbyt intensywne barwy. W aplikacji aparatu mamy bowiem dostępny tryb AI, który dostosowuje kolory do danej scenerii. O ile w większości przypadków faktycznie udaje się osiągnąć spektakularnie wyglądające zdjęcia, to w fotografiach drzew, trawy, roślin – niemal wszystkiego, co jest zielone – to mam wrażenie, że nasycenie jest zbyt duże, a całość wygląda dość sztucznie. Na szczęście w aplikacji galerii możemy wyłączyć sobie ten efekt nawet już po wykonaniu fotografii.

Bardzo dobrze jesteśmy w stanie wykonać zdjęcia macro. Aparat świetnie radzi sobie z wyostrzaniem mniejszych elementów i trwa to bardzo krótką chwilę. Dodatkowo możemy uzyskać ładnie wyglądający efekt głębi z delikatnie rozmazanym tłem.

Dużo gorzej jednak sprawa ma się w przypadku zdjęć nocnych. Są one stanowczo słabszej jakości, maja mało szczegółów, a kolory są przeciętnie nasycone. Dodatkowo pojawia się problem z rozszczepianiem światła, widoczne są też szumy i ziarno, a czasem nawet delikatne rozmazania.

Jeśli natomiast chodzi o kamerkę frontową to mam wrażenie, ze dawno nie korzystałem ze smartfona, który wykonywałby tak ładne selfie. Są one ostre, wyraźne, ze świetnie nasyconymi kolorami (szczególnie w trybie AI) i całość może się jak najbardziej podobać. Łącząc to jeszcze z trybem portretowym możemy osiągnąć zdjęcia, które niejednego zaskoczą, że są wykonywane kamerką smartfona, i to frontową!

Aplikacja aparatu jest bardzo bogata w różnorakie funkcje. Jest, na przykład, tryb małej przysłony, portret, ruchome zdjęcia, obiektyw AR dodający śmieszne elementy do fotografii, zwolnione tempo, malowanie światłem, tryb poklatkowy, skanowanie dokumentu, panorama 3D, kilka filtrów czy tryb monochromatyczny. Nie zabrakło też trybu profesjonalnego, w którym można dostosować według własnego uznania balans bieli, czas naświetlania, wartość ekspozycji, ostrość czy czułość ISO.

AKUMULATOR

W smartfonie umieszczono akumulator o pojemności 3750 mAh. Pozwala to na uzyskanie od około 5,5 do 6 godzin na wyświetlaczu w trybie mieszanym (naprzemiennie WiFi i transmisja danych, automatyczna jasność). Czas ten wydłuża się nawet do nieco ponad 7 godzin przy korzystaniu z samego WiFi, a przy korzystaniu głównie z transmisji danych SoT spada do około 4-4,5 godziny.

Są to całkiem dobre wyniki, które sprawiały, że często ładowałem telefon co około dwa dni. Urządzenie naładujemy ładowarką za pomocą przewodu zakończonego złączem USB typu C. Warto dodać, że smartfon wspiera tryb szybkiego ładowania.

PODSUMOWANIE

Huawei Nova 3 kosztuje aktualnie prawie 2000 złotych. Jest to sporo i w tej cenie znajdziemy wiele ciekawych smartfonów. Jednak z drugiej strony do niewielu rzeczy można się przyczepić w tym urządzeniu. Jest to bowiem ładnie wyglądający, płynnie działający sprzęt wyposażony w funkcjonalny system, świetne aparaty oraz całkiem niezły akumulator.

Huawei Nova 3 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

W Huawei Nova 3 nie zabrakło też USB typu C, gniazda słuchawkowego, NFC (chociaż osobiście nie mogłem sprawdzić jego działania) oraz szybkiego skanera linii papilarnych. Niektórzy mogliby jedynie przyczepić się do głośnika mono, hybrydowego slotu dual SIM oraz obecności notcha, który nie przez każdego jest lubiany.

Ogólnie jednak myślę, że jest to kawał dobrego sprzętu i warto się nim zainteresować. Osobiście jestem zadowolony z testów tego smartfona i z czystym sumieniem mogę go polecić.

A co Wy myślicie o tym smartfonie? Kupilibyście go, czy raczej szukalibyście czegoś innego?

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Głośnik. Wyświetlacz
2. Działanie. Oprogramowanie. Skaner linii papilarnych
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie

8.9 Ocena (1-10)

WYŚWIETLACZ
9
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
OPROGRAMOWANIE
9.5
AKUMULATOR
8.5
MULTIMEDIA
9
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
8
WZORNICTWO
9
Plusy
 • Ładnie wyglądajaca obudowa
 • Płynny system
 • Sporo dodatkowych funkcji w nakładce
 • Prawie zawsze świetne aparaty
 • Nizeły akumulator
 • Tryb szybkiego ładowania
 • NFC
 • USB typu C
Minusy
 • Słabe zdjęcia nocą
 • Hybrydowy DualSIM
 • Głośnik mono
 • Krótkie utrzymywanie aplikacji i kart w Chrome
 • Brudząca się obudowa
 • Dla niektórych wadą może być obecność Notcha
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona
oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona