panorama firm test aplikacji

Recenzja aplikacji: Panorama Firm 2.0

panorama firm test aplikacji

Wyobraźmy sobie taką sytuację: jesteśmy w obcym mieście. Jakiś czas temu zaczął nas boleć ząb. I to tak niemiłosiernie, że dwie tabletki przeciwbólowe nie pomogły. Co robicie w takiej sytuacji? (pewnie część z Was od razu odpowie: wyrywam! ;)) Ja zapewne wyciągnęłabym smartfona, ewentualnie tablet, jeśli by się znajdował gdzieś na wyciągnięcie ręki, odpaliłabym Google Maps i wpisała w okienko wyszukiwania „stomatolog”. Po zapoznaniu się bliżej z najnowszym programem mobilnym firmy Eniro Polska zmieniłam zdanie. Sięgnęłabym raczej po aplikację Panorama Firm 2.0, która charakteryzuje się nie tylko bogatą i często aktualizowaną bazą firm, ale również bardzo szybkimi i dokładnymi mapami. Jeśli uważacie, że przesadzam z tymi superlatywami – przekonajcie się sami.

Zadaniem aplikacji jest lokalizowanie miejsc, produktów i usług przy użyciu jednego okna wyszukiwania, w którym – w momencie wprowadzania tekstu – pojawiają się podpowiedzi. Korzystanie z programu jest bardzo proste i intuicyjne, a interfejs użytkownika przyjemny dla oka. Jak to wszystko działa?

panorama firm test aplikacjipanorama firm test aplikacjipanorama firm test aplikacji

Wystarczy, że w polu wyszukiwania wpiszemy interesujące nas zapytanie, a aplikacja rozpocznie wyszukiwanie najbardziej trafnych wyników w pobliżu miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy, bazując na geolokalizacji – podczas użytkowania aplikacji nie napotkałam problemów z ustalaniem poprawnej pozycji. Co ważne, przybliżając, oddalając lub przesuwając mapę, można zaktualizować wyniki bez konieczności ponownego wpisywania zapytania. Korzystając z opcji Zmień zasięg, można rozszerzyć obszar wyszukiwania do całego miasta lub do całej Polski.

Gdy już znajdziemy firmę, której szukaliśmy, w mgnieniu oka pojawiają nam się informacje na jej temat (jeśli są dostępne: adres, opis działalności, godziny otwarcia) wraz z możliwością szybkiego przejścia do strony internetowej, mejla czy – w przypadku telefonów – bezpośrednią możliwością wybrania numeru firmy z aplikacji i nawiązania połączenia. Istnieje również możliwość wytyczenia trasy dojazdu do dowolnego punktu.

Dodatkowo do naszej dyspozycji została oddana historia wyszukiwania, jak również kategorie, po których możemy przeszukiwać firmy: kultura, miasto nocą, motoryzacja, sport, jedzenie, zakupy, moda, podróż, zdrowie i uroda.

panorama firm test aplikacjipanorama firm test aplikacjipanorama firm test aplikacji

Oczywiście jak to bywa w przypadku najnowszych aplikacji, także i opisywana jest zintegrowana z Facebookiem. Należy jednak pamiętać, że dokonując tego kroku, udostępniamy programowi informacje o liście znajomych, jak również statusy swoje i znajomych. Żeby „meldunek” był widoczny w programie PF, wcale nie trzeba z niego korzystać. Przykład z dziś. Moja krewna przyleciała z Londynu do swojego rodzinnego (mojego zresztą też) miasta. Wystarczyło, że oznaczyła na Facebooku, że jest w Kielcach, a odnotowane to zostało w opisywanej aplikacji – wraz z komentarzami i lajkami z serwisu społecznościowego Zuckerberga.

Firma Eniro Polska udostępniła bardzo ciekawe narzędzie, któremu co prawda trudno będzie konkurować z Google Maps, ale z całą pewnością będzie stanowić dla nich solidną alternatywę. Mapy są bardzo dokładne (przy maksymalnym powiększeniu widoczne są nawet numery poszczególnych budynków), szybko się wczytują, a sam program działa błyskawicznie.

W aplikacji brakuje jedynie rekomendacji (przecież nie pójdziemy do „pierwszej lepszej” restauracji) i komend głosowych, które czasem mogłyby okazać się przydatne. Szkoda również, że w nowej wersji programu zrezygnowano z trybu AR (Augmented Reality – rozszerzona rzeczywistość), z którego można było korzystać w poprzedniej. Warto jeszcze nadmienić, że program działa wyłącznie w orientacji poziomej.

panorama firm test aplikacjipanorama firm test aplikacjipanorama firm test aplikacji

Darmowa aplikacja Panorama Firm 2.0 aktualnie jest dostępna na iPhone’a i iPada z iOS 4.3 lub nowszym, jak również na smartfony z Androidem 2.2 lub nowszą edycją tego systemu. Wersja przeznaczona na tablety z Androidem jest w przygotowaniu.

Do pobrania:
iOS,
Android,
– z aplikacji można również korzystać za pośrednictwem strony internetowej m.pf.pl.

panorama firm test aplikacji