Realme 2 Pro od Oppo oficjalnie. Wygląda inaczej niż poprzednicy, ale zapowiada się jeszcze lepiej

Kiedy niespełna miesiąc temu debiutował Realme 2, Karol zachwycał się smartfonem w dosyć oryginalnej kategorii, analizując stosunek ceny do wyglądu. Na wypadek gdyby ktoś poszukiwał dla siebie czegoś mocniejszego, Oppo zaprezentowało Realme 2 Pro, które mimo bardziej interesującej specyfikacji, wygląda mniej zjawiskowo.

Przyznam szczerze, że tak, jak Realme i Realme 2 nie zwracały mojej szczególnej uwagi, tak Realme 2 Pro już ją przykuł. Oczywiście jednym z aspektów jest wygląd – przyjemnie prezentuje się chociażby malutki notch określony przez producenta jako Dewdrop, który pokazuje konkurencji, że nie trzeba marnować połowy ekranu na zachowanie najnowszych trendów.

Dalej mamy już do czynienia ze specyfikacją techniczną. Realme 2 Pro oferuje 6,3-calowy ekran o rozdzielczości Full HD+ ze wspomnianym już wcięciem Dewdrop. Za przetworzenie informacji odpowiedzialny będzie procesor Snapdragon 660, zaś jeśli chodzi o pamięci, to te przygotowano w trzech różnych wariantach:

  • 4 GB pamięci RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej,
  • 6 GB pamięci RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej,
  • 8 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej.

Na tylnym panelu smartfona, oprócz czytnika linii papilarnych, odnajdziemy dwa aparaty wsparte przez diodę LED. Pierwszy obiektyw charakteryzuje się 16 Mpix i przysłoną f/1.7, a drugie oczko ma zaledwie 2 Mpix i służy wyłącznie do wsparcia głównego sensora. Kamerka do selfie strzela fotki w 16 Mpix i cechuje ją przysłona f/2.0.

Ci z Was, którzy przyjrzeli się zdjęciom, zauważyli zapewne, że Realme 2 Pro wygląda tak jakoś mało… realmodwójkowo. Wszystko wskazuje na to, że producent zrezygnował z charakterystycznego wzoru umieszczonego na tylnej klapce poprzedników, a więc Karol ma w swoim smartfonowym życiu jedną pokusę mniej ;).

Realme 2 Pro jest napędzany przez oprogramowanie ColorOS 5.2 oparte na Androidzie 8.1. Pracę całości zasili bateria o pojemności 3500 mAh, która – niestety – nie obsługuje żadnej technologii szybkiego ładowania. Można to wybaczyć pod warunkiem odpowiednio niskiej ceny, prawda?

Realme 2 Pro pojawi się w sprzedaży w trzech widocznych wyżej kolorach – czarnym oraz dwóch niebieskich, Deep BlueLight Blue. Ceny, w zależności od wersji, wynoszą w przeliczeniu odpowiednio 710 złotych za wersję 4+64 GB, 810 złotych za wariant 6+64 GB. Za najmocniejszego Realme 2 Pro, 8+128 GB, zapłacić trzeba mniej więcej 910 złotych.

Producent zapewnia, że Realme 2 Pro pojawi się nie tylko na indyjskim rynku, co oznacza, że niedługo po jego premierze będzie można kupić go w różnego rodzaju internetowych sklepach, zwłaszcza tych zlokalizowanych w Chinach – oczywiście w odpowiednio „poprawionych” cenach. Prawdopodobnie nie trzeba będzie czekać zbyt długo, gdyż smartfon zadebiutuje w sprzedaży już 11 października o północy, początkowo ekskluzywnie dla Flipkart.

źródło: Twitter dzięki GSMArena