RCA Mobile TV Tablet, czyli TV na 8 calach za 299 dolarów - Tabletowo.pl

RCA Mobile TV Tablet, czyli TV na 8 calach za 299 dolarów

Tabletowo.pl RCA Mobile TV Tablet, czyli TV na 8 calach za 299 dolarów Ciekawostki Nowości Plotki / Przecieki

Nie ma na rynku obecnie zbyt wielu tabletów oferujących możliwość oglądania telewizji – a trzeba przyznać że jest to bardzo przydatna funkcjonalność. Tym uważniej należy przyjrzeć się propozycji firmy RCA, która to na targach CES 2013 ma przedstawić urządzenie umożliwiające dostęp do przekazów telewizyjnych za pomocą wbudowanego odbiornika.

Mowa o modelu RCA Mobile TV Tablet, który ma zostać wyposażony w ekran IPS wielkości 8 cali, mogący wyświetlać obraz o maksymalnej rozdzielczości 1024×768 pikseli. Jednostką napędową urządzenia ma być procesor ARM Cortex A5 o taktowaniu 1 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Tablet oferować ma dodatkowo 8 GB wbudowanej pamięci, slot kart microSD, WiFi b/g/n, wyjście HDMI, port microUSB, port USB, GPS, głośniki stereo oraz dwie kamery- przednią i tylną. W urządzeniu zamontowany ma zostać podwójny tuner telewizyjny.

Mobile TV Tablet ma posiadać baterię, która wystarczy na 4 godziny oglądania telewizji oraz 10 godzin surfowania po internecie. Urządzenie będzie ważyło około 640 gram. Oprogramowanie tabletu ma umożliwiać dostęp do Sklepu Play, jak i posiadać funkcje wyświetlania zasięgu telewizji naziemnej, auto-skanowania kanałów telewizyjnych i dodawania ich na listy ulubionych.

Tablet ujrzymy według doniesień już na targach CES 2013 w Las Vegas. W sprzedaży pojawi się on prawdopodobnie na wiosnę, w cenie 299 dolarów.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona