Raport IDC: Apple prowadzi, ale to Android ostatecznie wygra - Tabletowo.pl

Raport IDC: Apple prowadzi, ale to Android ostatecznie wygra

Analitycy z IDC opublikowali dane zebrane z czwartego kwartału (Q4) 2011 roku. Statystyki dotyczą wysyłki tabletów na świecie i co za tym idzie procentowego udziału na rynku tabletów. Apple prowadzi z wynikiem 54,7% wszystkich sprzedanych tabletów – w Q3 2011 liczba ta wynosiła 61,5%. Powodem spadku udziału „nadgryzionego jabłka” jest Amazon i ich Kindle Fire, który – trzeba przyznać – podkradł wszystkim ładny kawałek rynku. Premiera nowego iPada powinna pomóc Apple w uzyskaniu lepszego wyniku w Q1 2012.

Na drugim miejscu plasuje się Android z wynikiem 44,6%. Wynik ten jest znacznie lepszy od uzyskanego w poprzednim kwartale, kiedy to Android posiadał (zaledwie) 32,3% rynku. Jest czego gratulować.

Analitycy przewidują ciągły wzrost udziałów Androida na rynku tabletów, co za tym idzie niechybne zwycięstwo nad Apple i resztą producentów do 2015 roku. Ponadto wyliczają potencjalny wzrost sprzedaży tabletów w 2012 aż o 64,6% w porównaniu z 2011 rokiem.

Rosnący potencjał z systemem operacyjnym Android potwierdza się z kwartału na kwartał, więc przedstawiona przez IDC symulacja na rok 2012 wygląda całkiem obiecująco:

Tabletowo.pl Raport IDC: Apple prowadzi, ale to Android ostatecznie wygra Ciekawostki Nowości

Tekst podesłał nasz Czytelnik – Piotr Wicherski. Dzięki! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona