Ramos niedługo wypuści na rynek kolejnego średniaka – tym razem model R9

Ramos zadebiutował na rynku smartfonów modelem Mos1. Jest to przyzwoity średniak z typową dla tego segmentu specyfikacją. Wkrótce powinno zadebiutować kolejne „dziecko” Chińczyków, tym razem oznaczone jako R9.

Reklama

Urządzenie to również ulokuje się na średniej półce, co oznacza, że zostało wyposażone w szereg niezłych (ale nie niezwykłych, może poza jednym wyjątkiem) pozdespołów. Za pracę Ramos R9 odpowie ośmiordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,3 GHz (co wskazuje na MT6753), wspierany przez aż 3 GB RAM – powinno zapewnić to płynne i szybkie działanie smartfona. Na pliki użytkownika zarezerwowano 32 GB pamięci wbudowanej, ale należy zaznaczyć, że nie można jej rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Do dyspozycji posiadaczy Ramos R9 pozostaną jeszcze: wyświetlacz 5,2 cala o rozdzielczości Full HD (1080×1920) aparat główny o matrycy 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerka 8 Mpix na przodzie do selfie i wideorozmów, moduł LTE, czytnik linii papilarnych oraz dual SIM. Za działanie całości odpowie natomiast system operacyjny Android 5.1 Lollipop.

Smartfon ma wymiary 147,2×73,7×7,1 mm i waży 128,8 gramów. Klienci będą mieli do wyboru cztery wersje kolorystyczne: złotą, różową, szarą i srebrną. Na razie jeszcze nie znamy jednak daty premiery urządzenia, ale powinno zadebiutować już wkrótce. Wtedy też poznamy cenę Ramos R9.

Źródło: TENAA