Quickoffice po 12 latach odchodzi do lamusa - Tabletowo.pl

Quickoffice po 12 latach odchodzi do lamusa

Dołącz do dyskusji 0

Po prawie 12 latach popularny pakiet Quickoffice, służący do edycji zarówno zwykłych dokumentów, jak i arkuszy oraz prezentacji, zniknie z rynku. Osoby posiadające produkt stracą oficjalne wsparcie producenta. Pozostali zainteresowani muszą się spieszyć, gdyż Quickoffice w najbliższych tygodniach zniknie zarówno z Google Play jak i App Store.

Tabletowo.pl Quickoffice po 12 latach odchodzi do lamusa Aplikacje Google Nowości   Wszystko za sprawą aktualnego właściciela – Google – który dwa lata temu wykupił ten produkt. Przez ten czas gigant z Mountain View przeprowadził kilka zmian. Początkowo ich produkt stał się darmowy dla rozwiązań biznesowych, później również indywidualnych. Następnie wykluczono połączenia z usługami innymi niż Google Drive, wprowadzono wiele usprawnień oraz nowych rozwiązań.

Ostatecznie firma zdecydowała się na stworzenie niezależnych aplikacji korzystających z rozwiązań Quickoffice. I tak powstały:

Wszystkie aplikacje są darmowe oraz dostępne na urządzenia działające pod systemem Android. Użytkownicy tabletów z jabłuszkiem nie mogą jednak skorzystać z Prezentacji Google, gdyż program nie trafił jeszcze do App Store.

Wracając jednak bezpośrednio do losu Quickoffice -według najnowszych informacji

With the integration of Quickoffice into the Google Docs, Sheets and Slides apps, the Quickoffice app will be unpublished from Google Play and the App Store in the coming weeks. Existing users with the app can continue to use it, but no features will be added and new users will not be able to install the app.

Google ma zamiar wycofać Quickoffice z obu sklepów w ciągu najbliższych tygodni. Oczywiście będzie istniała nadal możliwość korzystania z programu, jednak nie będzie on już oficjalnie wspierany. Osoby, które aktualnie nie posiadają aplikacji na swoich urządzeniach, powinny udać się do App Store lub Google Play, gdzie wciąż można jeszcze ją odnaleźć.


Pakiet Quickoffice przez wiele lat był dostosowywany do różnych urządzeń oraz platform. Niestety, przyszedł jego koniec. Osobiście pamiętam jeszcze, jak korzystałem z pakietu na moim pierwszym „smartfonie” – Sony Ericsson P1i. Było to ponad 6 lat temu, a sama aplikacja służyła mi podczas nauki w szkole – szczególnie funkcje arkusza kalkulacyjnego w telefonie były niezastąpione.
A czy Wy macie również jakieś starsze wspomnienia związane z tym programem?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona