Qualcomm zniszczy Meizu? Kolejne pozwy sądowe przeciwko producentowi smartfonów | Tabletowo.pl

Qualcomm zniszczy Meizu? Kolejne pozwy sądowe przeciwko producentowi smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Już w czerwcu Qualcomm złożył skargę na temat pogwałcenia praw patentowych przeciwko chińskiemu producentowi smatrtfonów – Meizu. W obliczu braku odzewu ze strony Meizu, Qualcomm podejmuje kolejne kroki prawne.

W skardze Qualcomm twierdził, że Meizu użyło kilku patentów związanych z łącznością 3G i 4G, bez wiedzy i zgody właściciela praw do tych rozwiązań technicznych. Firma utrzymuje, że podjęto próby osiągnięcia porozumienia z Meizu, jednak spełzły one na niczym. W konsekwencji braku jakiejkolwiek ugody, Qualcomm był zmuszony podjąć działania prawne.

Sytuacja nabiera coraz gorszego wymiaru, ponieważ Qualcomm wnosi kolejne skargi przeciwko Meizu w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Odkąd Meizu rozpoczęło sprzedaż międzynarodową, otworzyło to producentowi mobilnych układów drogę do działań prawnych poza Chinami.

Meizu odmówiło negocjacji umowy licencyjnej i w dalszym ciągu sprzedaje oraz dystrybuuje na całym świecie produkty, korzystając z naszych rozwiązań konstrukcyjnych. Firma nie pozostawia nam wyboru – musimy bronić swoich praw patentowych drogą dodatkowych postępowań sądowych
– Don Rosenburg, wiceprezes Qualcomma

Podejrzewam, że Qualcomm więcej zdziała w Europie i USA, niż w Chinach – na rodzinnym poletku MeizuMeizu nie komentuje sprawy.

źrodło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona