Qualcomm zapowiada czterordzeniowe procesory mobilne: Snapdragon 600 i 800 | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Qualcomm zapowiada czterordzeniowe procesory mobilne: Snapdragon 600 i 800

Dołącz do dyskusji 0
qualcomm snapdragon 800

Na rynku tabletów najbardziej widocznymi dostawcami procesorów są: NVIDIA, Texas Instruments, Qualcomm, chińskie Rockchip i Allwinner, a ostatnio także Intel i AMD – dzięki urządzeniom z Windows 8. Aby rozwijał się sprzęt, a co za tym idzie poszczególne koncerny mogły nam oferować coraz ciekawsze produkty, producenci komponentów muszą opracowywać coraz lepsze ekrany, procesory, akumulatory, itp… Qualcomm doskonale zdaje sobie z tego sprawę – zapowiedział dziś dwa nowe mobilne procesory: Snapdragon 600 i Snapdragon 800.

Snapdragon 800 (28 nm) przeznaczony został, jak to określił sam Qualcomm, dla urządzeń mobilnych klasy premium. Ma w sobie to, co najlepsze: cztery rdzenie Krait 400 CPU o taktowaniu 2,3GHz, Adreno 330 GPU, Hexagon v5 DSP oraz wsparcie dla modemu 4G LTE, USB 3.0 i Bluetooth, jak również wyświetlania wideo w rozdzielczości 2560 x 2048 pikseli i Full HD dzięki Miracast. Audiofile zadowoleni będą z zastosowania technologii Dolby Digital Plus, natomiast amatorzy fotografii – Image Signal Processors. Jest więc doskonale przygotowany do obsługi high-endowych mobilnych urządzeń multimedialnych.

Koncern zapowiada, że Snapdragon 800 jest „do 75 procent lepszy” wydajnościowo od Snapdragona S4 Pro. Dodatkowo zużywa mniej energii i stworzony został dla sprzętu pracującego pod kontrolą Androida 4.2 Jelly Bean lub nowszych wersji systemu (których, swoją drogą, jeszcze nie ma).

A to wciąż jeszcze nie wszystko. Qualcomm zapowiedział również nieco słabszy, ale równie interesujący SoC – Qualcomm Snapdragon 600. Od 800 różni się przede wszystkim częstotliwością taktowania zegara i innymi szczegółami. Firma poinformowała, że procesor ten oferuje wydajność do 40 procent wyższą niż Snapdragon S4 Pro i zużywa mniej energii (Snapdragon 800, jak wyżej – do 75%). Snapdragon 600 oferuje cztery rdzenie Krait 300 CPU o częstotliwości taktowania 1,9GHz, Adreno 320 GPU i wsparcie dla LPDDR3.

Pierwsze urządzenia z Snapdragon 800 mają zadebiutować w okolicy połowy 2013 roku, natomiast wiele wskazuje na to, że sprzęt z Snapdragon 600 możemy poznać już w drugim kwartale.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona