Qualcomm wprowadza nowy chip dla zegarków i… dzieciaków | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Qualcomm wprowadza nowy chip dla zegarków i… dzieciaków

Dołącz do dyskusji 0

Nie, tytuł nie sugeruje, że dzieci będą lepiej działać po zainstalowaniu nowego chipu firmy Qualcomm. Snapdragon Wear 1100 ma być rozwiązaniem dla urządzeń ubieralnych ze szczególnym naciskiem na smartwatche dla dzieciaków.

Qualcomm, jak donoszą kolejne raporty, jest obecnie jednym z najpopularniejszych producentów procesorów dla wearables. Szczególnie sprawdza się w smartwatchach z Android Wear. Firma ostatnio mocno stawia na ten rynek. W lutym zaprezentowała pierwszy procesor dedykowany wyłącznie do urządzeń ubieralnych (Snapdragon Wear 2100), teraz zaś idzie za ciosem.

Najnowszy chip zaprezentowany przez firmę Qualcomm jest jeszcze bardziej wyspecjalizowany. Jego celem są smartwatche dla dzieci oraz opaski fitness i urządzenia śledzące aktywność fizyczną swoich użytkowników. Oba rynki rozwijają się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie.

Snapdragon Wear 1100 będzie również wykorzystywany w urządzeniach wspierających seniorów, a także w bardziej zaawansowanych headsetach (np. dla graczy). Jak można się tego domyślać, sprzęt jest odpowiednio zminiaturyzowany, posiada obsługę Bluetooth, LTE i 3G, a także ma wbudowany silnik iZat do usług lokalizacyjnych.

Źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona