Qualcomm szykuje czterordzeniowy procesor dla tańszych urządzeń: Qualcomm MSM8228

Konkurencja na rynku dostawców komponentów do konkretnego typu urządzeń rośnie wraz ze wzrostem zainteresowania produktami końcowymi. W przypadku rynku tabletów trudno nie zauważyć, że pojawia się ich coraz więcej, są bardziej przemyślane i coraz więcej końcowych klientów chce posiadać jeden z takich produktów. W zależności od części świata, różny sprzęt cieszy się największą popularnością. Nie ulega jednak wątpliwości, że w naszym kraju wygrywają tanie urządzenia. Tym bardziej powinien nas cieszyć fakt, że takowych debiutuje coraz więcej. Wiele wskazuje na to, że niebawem Qualcomm zaprezentuje czterordzeniowy procesor przeznaczony właśnie do tego typu modeli: Qualcomm MSM8228.

Qualcomm kojarzony jest głównie z bardzo wydajną jednostką centralną Snapdragon 800, którą możemy spotkać w bardzo wielu high-endowych tabletach i smartfonach. I o ile dostawcy budżetowych procesorów starają się wejść na półkę wyżej z oferowanymi rozwiązaniami (radzą sobie coraz lepiej, wśród nich np. MediaTek), tak Qualcomm postanowił obniżyć sobie poprzeczkę, tym samym podnosząc ją konkurencji z rynku budżetowców. W końcu, jakby nie było, procesor Qualcomm w sprzęcie z niskiej lub średniej półki cenowej, może robić wrażenie. Zwłaszcza, jeśli będzie oferował szybsze i wydajniejsze działanie sprzętu niż pozostałe jednostki dostępne na rynku.

Z najnowszych informacji wynika, że Qualcomm pracuje nad jednostką centralną, która będzie w sobie łączyła dwie ważne cechy – wydajność oraz rozsądną cenę. Qualcomm MSM8228, bo o nim mowa, ma być czterordzeniowym procesorem (28 nm) o częstotliwości taktowania 1,4GHz. Ma oferować wsparcie dla wyświetlaczy Full HD, aparatu 13 Mpix, dual SIM oraz LTE. Do tego ma oferować grafikę Adreno 305 (450 MHz) oraz system zarządzania energią, dzięki któremu czas pracy akumulatora urządzenia ma być dłuższy do 30% od pozostałego sprzętu z procesorami opartymi o Cortex A7.

Jak możecie zobaczyć poniżej, Qualcomm MSM8228 w pierwszych testach uzyskał 18256 punktów w AnTuTu.

Qualcomm szykuje czterordzeniowy procesor dla tańszych urządzeń

źródło