Qualcomm Snapdragon APQ8084 ulepszonym Snapdragonem 800? - Tabletowo.pl

Qualcomm Snapdragon APQ8084 ulepszonym Snapdragonem 800?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Qualcomm Snapdragon APQ8084 ulepszonym Snapdragonem 800? Nowości Plotki / Przecieki

Snapdragon 800 to aktualnie najbardziej popularna i pożądana jednostka centralna w urządzeniach mobilnych. Nic więc dziwnego, że jej dostawca, Qualcomm, w pocie czoła pracuje nad jego następcą. W sieci od wielu miesięcy krążą plotki dotyczące Snapdragon APQ8084, który może się nim okazać.

Wiele wskazuje na to, że naprawdę jest na co czekać. Z najnowszych informacji ujawnionych dzięki benchmarkowi AnTuTu, potwierdzających zresztą wcześniejsze przecieki wynika, że będzie to czterordzeniowy procesor oparty o ARM Cortex A15 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz z Adreno 420 (Snapdragon 800 oferuje Adreno 330), wsparciem DirectX 11.1, USB 3.0 i WiFi 802.11 ac i sprzętowym dekodowaniem H.265.

Wynik osiągnięty przez nowy układ nie odbiega znacznie od osiągów Snapdragon 800, co może sugerować, że mamy do czynienia nie tyle z następcą tej jednostki, a z jego ulepszoną wersją.

Data premiery Qualcomm APQ8084 nie jest znana. Możemy się jednak spodziewać, że nowy układ Qualcomm zadebiutuje w styczniu na CES w Las Vegas lub w lutym na MWC w Barcelonie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona