Nadchodzi Qualcomm Snapdragon 710. Pojawi się w co najmniej dwóch nowo poznanych urządzeniach Xiaomi 16
Qualcomm Snapdragon 700

Nadchodzi Qualcomm Snapdragon 710. Pojawi się w co najmniej dwóch nowo poznanych urządzeniach Xiaomi

Rozmawiając o telefonach ze średniej półki niemal zawsze pamiętamy, aby zwrócić uwagę na wyświetlacz, baterię czy pamięć RAM. Zdarza się jednak, że umyka nam procesor, który przecież jest sercem tej wypakowanej elektroniką bryły. Być może dzieje się tak ze względu na zawiłość cyferkową? To temat na osobny artykuł, ponieważ w tym wpisie zajmiemy się czymś innym – Snapdragonem 710. Zostanie on umieszczony w dwóch nowych smartfonach Xiaomi, o których już „ociupinkę” wiemy.

Pamiętacie jak Grzesiek informował Was, że nadchodzi linia procesorów Snapdragon 700? W istocie tak jest i wszystko wskazuje na to, że model 710 pojawi się zamiast opisywanego czasem SD670. A na pewno wiemy, że będzie pierwszym przedstawicielem siedemsetek – Roland Quandt nie myli się wybitnie często ;).

Rzadko mylą się również informacje zaszyte w kernelach, które początkowo pojawiły się dla sześćset siedemdziesiątki – ale interesują nas w tym momencie, bowiem każde 670 zostało zastąpione przez 710. Przechodząc do konkretów – jednostka zostanie wyposażona w dwa mocniejsze rdzenie (oparte na ARM Cortex-A75) oraz sześć słabszych, prawdopodobnie energooszczędnych i będących zmodyfikowanymi wersjami ARM Cortex-A55. Rolę układu graficznego pełnić będzie Adreno 615, którego taktowanie zawrze się w widełkach 430-700 MHz. No, ostatnia informacja nie jest wybitnie odkrywcza ;).

Nadchodzi Qualcomm Snapdragon 710. Pojawi się w co najmniej dwóch nowo poznanych urządzeniach Xiaomi 17
Specyfikacja Snapdragona 710 / fot. XDA

A co z tymi Xiaomi?

Na portalu XDA Developers pojawiła się informacja na temat dwóch smartfonów Xiaomi, które prawdopodobnie zostaną wyposażone w opisywaną jednostkę. Na ten moment nie wiemy o nich zbyt dużo – znamy nazwy kodowe oraz kilka szczegółów specyfikacji. Niemniej, warto im się przyjrzeć, bo spodziewamy się, że będą przynależeć do znanej i lubianej serii Mi.

Comet

To urządzenie, oprócz Snapdragona 710, powinno otrzymać OLED-a z funkcją Always On Display, Androida 8.1 Oreo na start oraz baterię o pojemności 3100 mAh. Nie spodziewamy się ujrzeć tutaj ani NFC, ani slotu na kartę pamięci, lecz do dyspozycji użytkownika zostaną oddane dwa miejsca na kartę SIM oraz port podczerwieni.

Sirius

Brnąc w te kosmiczne nazwy, brniemy również w niemal tę samą specyfikację. Zmienia się niewiele – ekran Siriusa zostanie wyposażony w cieszącego się złą sławą notcha, a bateria zostanie wymieniona na nieco większą, o pojemności 3120 mAh. W różnego rodzaju dokumentach technicznych zaszyta jest również informacja o… trybie portretowym aparatu, lecz to nie jest chyba nadmiernie interesujące, prawda?

Na ten moment to wszystko, co wiemy o Snapdragonie 710, a także Xiaomi Comet Sirius. Trzeba uczciwie przyznać, że nie są to informacje, które trzęsą rynkiem. Jednak to najprawdopodobniej wyłącznie zajawka tego, o czym dowiemy się w najbliższych dniach – mogę Was zapewnić, że kiedy tylko poznamy nowe szczegóły na temat opisywanego sprzętu, niezwłocznie podzielimy się interesującymi wieściami ;).

źródło: XDA Developers