Qualcomm się cieszy, MediaTek płacze – producenci wolą Snapdragona 835, zamiast Helio X30

MediaTek miał dużo oczekiwań w stosunku do Helio X30. Niestety, co chwilę pojawiają się informacje, że Tajwańczycy będą mieli więcej powodów do zmartwień niż radości. Kolejni producenci smartfonów rezygnują bowiem ze stosowania tego procesora. A teraz okazuje się, że wolą zamiast niego sięgnąć po Snapdragona 835.

Jak donosi serwis źródłowy, dzieje się tak z uwagi na fakt, że MediaTek ma spore problemy, żeby wyprodukować wystarczającą liczbę egzemplarzy Helio X30. Według ostatnich doniesień, dostawy mogą się bowiem opóźnić o co najmniej kilka tygodni. A większość producentów smartfonów nie może dopuścić do sytuacji, w której kłopoty jednego z kontrahentów spowodują, że cały ich plan wydawniczy się posypie.

Reklama

Co prawda w przypadku Snapdragona 835 również nie jest wybitnie „kolorowo”, ale Qualcomm zapewnia swoich klientów, że dostarczy im zamówione procesory znacznie szybciej, bo już na początku drugiego kwartału 2017 roku. I działa to jak magnes – serwis źródłowy donosi, że kolejni producenci smartfonów zgłaszają się do Amerykanów.

Oczywiście nie oznacza to, że MediaTek zostanie sam jak palec, ale aktualnie Helio X30 zainteresowany jest wyłącznie Meizu oraz Vernee. Ten ostani jest jednak tak niszowy, że Tajwańczycy nie mogą od niego oczekiwać zbyt dużych zamówień. M.in. z tego powodu prognozuje się, że Snapdragon 835 będzie napędzał najwięcej urządzeń, zaprezentowanych w 2017 roku.

Źródło: DigiTimes