Qualcomm "przezywa" swoje Snapdragony 618 i 620 - Tabletowo.pl

Qualcomm „przezywa” swoje Snapdragony 618 i 620

Dołącz do dyskusji 0

Qualcomm ma w swoim portfolio dwa procesory przeznaczone głównie do smartfonów ze średniej półki, które jednak do tej pory nie znalazły się w żadnym z nich. Mowa oczywiście o Snapdragonie 618 i Snapdragonie 620. Amerykanie zdecydowali się na dość dziwny krok i postanowili pozmieniać ich nazwy.

Zdarzało się w przeszłości, że dochodziły do nas słuchy o tym, że jakiś smartfon dostanie Snapdragona 620. Przypomina mi się tu przede wszystkim HTC One A9. Jak wiadomo, zadebiutował on ostatecznie ze Snapdragonem 617 na pokładzie. Tym samym na rynku nie ma jeszcze żadnego urządzenia, pracującego pod kontrolą Snapdragona 618 czy 620. I sytuacja ta już się nie zmieni.

Okazuje się bowiem, że Qualcomm postanowił przemianować ww. procesory na – odpowiednio – Snapdragon 650 i Snapdragon 652. Przyznacie, że to dość zaskakująca decyzja, z uwagi, że oba układy zostały zaprezentowane aż 10 (słownie: d-z-i-e-s-i-ę-ć) miesięcy temu! Pomijam już zupełnie fakt, że od tego czasu nie zdążyły jeszcze wejść do powszechnego użytku. Przy okazji ich prezentacji mówiło się o trzecim lub czwartym kwartale – ale na Boga, ten ostatni się już kończy, a po obu procesorach ani widu, mimo że trochę słychu.

Tabletowo.pl Qualcomm "przezywa" swoje Snapdragony 618 i 620 Qualcomm

Qualcomm znalazł jednak sposób, aby coś z tym zrobić i ponownie „narobić szumu” wokół obu układów – postanowiono więc pozmieniać im nazwy na – jak już wcześniej wspomniałem – Snapdragon 650 i Snapdragon 652. W oświadczeniu podano, że prace nad oboma procesorami trwają już ponad 12 miesięcy i że ich ponadprzeciętne możliwości oraz wydajność pozycjonują je wyżej od układów z serii 6XX:

We’ve been developing the Snapdragon 652 and Snapdragon 650 processors over the last 12 months, and the superior capabilities and performance positions them well above other processors in this tier. For example, the 4K Ultra HD video capture, playback and gaming experiences are unique for this tier, while the hi-resolution camera and 4G LTE experiences push the limits for this category.

Ciekawe jednak, jak długo jeszcze Qualcomm każe czekać na to, aż na rynku pojawią się pierwsze urządzenia z tymi procesorami.

Źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Przeczytaj następny wpis

Nie sądziłam, że kiedykolwiek sklep Galaxy Apps mi się do czegoś naprawdę przyda

Aplikacje VPN na Androida, czyli jak obejść blokadę internetu np. w Chinach

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona