Qualcomm Snapdragon

Qualcomm pozazdrościł Huawei technologii GPU Turbo i podkreśla wartość procesorów Snapdragon dla graczy

Ciekawe mamy czasy: kolejni producenci wypuszczają na rynek gamingowe smartfony, a inni opracowują technologie, które pozwalają wycisnąć ile się da z mobilnych układów, by granie na telefonie było jak najprzyjemniejsze. Tę drugą strategię obrało Huawei, ogłaszając wdrożenie GPU Turbo do wielu swoich modeli. Wydaje się, że Qualcomm nie chce pozostać z tyłu i również pokaże coś w tym stylu.

Huawei GPU Turbo, które Chińczycy będą chcieli wprowadzać do kolejnych modeli smartfonów, poprawia wykorzystanie układu graficznego podczas gier. Producent zarzeka się, że może chodzić nawet o 60-procentowy skok wydajności i obniżenie zapotrzebowania na energię o 30%.

Reklama

Oczywiście nie może być tak, że tylko Huawei dysponuje technologią polepszającą odbiór gry na smartfonie. Najwyraźniej Qualcomm również chce zagrać podobną kartą i nawiązał do gamingowych możliwości swoich chipsetów. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy oznacza to wprowadzenie jakiejś nowej technologii i na czym ona będzie polegać, bo firma ograniczyła się do wypuszczenia zaledwie kilku zwiastunów.

Tutaj znajduje się link do profilu Weibona którym pojawiło się wideo dotyczące procesora Snapdragon 845 oraz tego, jak dużo może on zaoferować graczom. Nie udało mi się osadzić filmu w poście, ale macie kilka zrzutów ekranu, które wprowadzą Was w jego klimat.

Zapowiedzi, którymi profil Qualcomma na Weibo częstował nas ostatnio mogły dotyczyć powyższego filmu, choć to raczej mało prawdopodobne. Być może firma zamierza wprowadzić jakąś dodatkową technologię w swoich układach graficznych, tak by stanowiła jakąś odpowiedź na GPU Turbo od Huawei.

Jeśli Qualcomm pokaże dziś coś jeszcze, zaktualizujemy ten wpis.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/17/technologia-gpu-turbo-aktualizacja-kiedy-jakie-modele-huawei/

źródło: Weibo przez Tech2